Elon Musk’tan Bitcoin’e ‘profil’ dayanağı

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Twitter profil açıklamasına Bitcoin etiketi ve emojisi koyduktan sonra Bitcoin fiyatları sert yükselerek 36 …

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Twitter profil açıklamasına Bitcoin etiketi ve emojisi koyduktan sonra Bitcoin fiyatları sert yükselerek 36.000 doların üzerini gördü.

Elon Musk’ın Twitter profil açıklamasına Bitcoin etiketi ve emojisi koymasından sonra kripto para ünitesi yüzde 10 yükselişle 36 bin doların üzerine çıktı.

En büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin Londra süreçlerinde anlık olarak yüzde 15 yükseldikten sonra gerileyerek TSİ 13: 54’te 36.800 dolar civarında seyrediyor.

Günün erken saatlerindeyse Musk Twitter’da paylaştığı ve bir köpeğin kapağında olduğu “Dogue” mecmuasıyla Dogecoin rallisinin de fitilini ateşlemişti. En başta bir latife olarak yaratılan Dogecoin son 24 saatte yüzde 300 artış gösterdi.

One River Asset Management’tan Eric Peters ise Bloomberg’e yaptığı bir açıklamada, hedge fonlarındaki dijital varlık durumlarının 1 milyar doları aştığını söylerken Bridgewater’dan Ray Dalio Bitcoin için “Delicesine yeterli bir buluş!” yorumunda bulunmuştu.

Bitpanda CEO’su Eric Demuth ise Musk ile ilgili, “Dünya şu anda dinliyor ve Elon Musk üzere büyük isimler de Twitter paylaşımları ile bu heyecanı körüklüyorlar. Bu da önümüzdeki haftasonunun çok eğlenceli olacağı manasına geliyor.” dedi.

Elon Musk bilançosunu Bitcoin’e taşımayı sormuştu

Elon Musk bir Twitter konuşması esnasında Tesla’nın bilançosunun Bitcoin’e çevrilmesinin mümkün olup olmadığını sormuştu.

Musk ile Twitter’da ortalarında geçen bir konuşmada, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Musk’a şirketin bilançosunu Bitcoin’e taşıması gerektiğini söylemişti.

“Eğer hissedarlarına 100 milyar dolar pahasında bir yeterlilik yapmak istiyorsan bilançonu dolardan Bitcoin’e taşımalısın.” diyen Saylor, “S&P 500’deki başka firmalar da seni takip edecektir ve vakitle bu yeterlilik 1 trilyona dolara kadar çıkabilir.” diye eklemişti.

Musk ise bu kadar büyük bir sürecin mümkün olup olmadığını sormuş, Saylor da bunun mümkün olduğunu ve geçen aylarda 1,3 milyar dolar Bitcoin aldığını ve isterse taktiklerini offline bir formda paylaşabileceğini belirtmişti.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/elon-musk-tan-bitcoin-e-profil-destegi-2273696

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler