Dogecoin Musk’ın tweetleriyle yeni rekor kırdı

Kripto para Dogecoin Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve rapçi Sinop Dogg’un tweetleri sonrası rekor kırdı. Dünyanın en varlıklı insanı Elon …

Kripto para Dogecoin Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve rapçi Sinop Dogg’un tweetleri sonrası rekor kırdı.

Dünyanın en varlıklı insanı Elon Musk kripto paralarla ilgili piyasa tesiri olan paylaşımlarına devam ediyor.

Musk’ın Dogecoin ile ilgili son Twitter paylaşımı sonrasında kripto parada yükseliş ivmesi devam etti. Kripto para yaklaşık 0,82 dolara kadar yükseldi ve piyasa kıymeti 10,5 milyar doların üzerine çıktı.

Dogecoin, piyasa bedeli en yüksek 10 kripto para ünitesi ortasına yer alıyor.

Uzun vadeli yatırımcıların radarına giren en büyük iki kripto para Bitcoin ve Ethereum’da da son haftalarda tekrar tepe düzeyler görüldü. Bitcoin hafta sonu 41 bin doları görmesinin akabinde Hong Kong saatiyle 1:37’de 38 bin 730 dolardan süreç gördü. Ethereum ise tüm vakitlerin tepe düzeyinden düştü.

Dünyanın en güçlü insanı olan Elon Musk son vakitlerde Dogecoin ile ilgili tweetler atarak kripto parada toplumsal medyanın körüklediği ralliyi destekledi. Musk son olarak “Who let the Doge out” açıklamasıyla “Who let the dogs out” müziğine atıfta bulundu. Musk 1 Şubat’taki bir söyleşide Bitcoin’in “iyi bir şey” olduğunu, Dogecoin ile ilgili açıklamalarının ise latife olduğunu söyledi.

Ünlü rapçi Snoop Dogg ise “Snoop Doge” halinde tweet attı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/dogecoin-2274208

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler