Doğan Holding iştirakinde halka arz hazırlığı

Doğan Holding, bağlı iştiraklerinden Galata Wind için halka arz çalışmalarına başlandığını duyurdu. Galata Wind Güç A.Ş., yeşil ve yenilenebilir …

Doğan Holding, bağlı iştiraklerinden Galata Wind için halka arz çalışmalarına başlandığını duyurdu. Galata Wind Güç A.Ş., yeşil ve yenilenebilir güç kaynaklı elektrik üretimi yaparken portföyünde toplam 269 MW konseyi güce sahip, 3 rüzgar…

Işık Plastik’ten sonra Doğan Holding’in bağlı iştiraki Galata Wind Güç’te de halka arz çalışmalarına başlandığını duyuruldu.

Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada sermaye piyasası mevzuatına ahenginin sağlanması gayesiyle gerekli onayı almak üzere Sermaye Piyasası Konseyi’ne müracaat yapıldığı belirtildi.

Galata Wind Güç A.Ş., yeşil ve yenilenebilir güç kaynaklı elektrik üretimi yaparken portföyünde tamamı YEKDEM kapsamında olan toplam 269 MW heyeti güce sahip, 3 rüzgar gücü santrali ve 2 adet güneş gücü santrali bulunuyor.

Açıklamada, Galata Wind Güç’ün 2021 yılında, bir yandan yenilenebilir güç kaynakları tarafında yeni projeler ile yurt içinde ve yurt dışında büyümeyi hedeflediği bir yandan da dağıtık ve alternatif güç teknolojilerine yönelerek katma bedeli yüksek alanlarda yeni iş alanları yaratmayı planladığı belirtildi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/dogan-holding-istirakinde-halka-arz-hazirligi-2272919

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler