Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TESK ortasında ‘Her dükkana kolluk kuvveti’ diyalogu

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Lideri Bendevi Palandöken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşmede enflasyondaki …

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Lideri Bendevi Palandöken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşmede enflasyondaki yüksek seyrin gündeme geldiğini belirtti. Palandöken, hususla ilgili olarak “Bunun için ‘Sayın…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ve TESK ortasında yüksek seyreden enflasyonla ilgili olarak ‘Her dükkana bir kolluk kuvveti’ diyalogu yaşandı.

TESK Lideri Bendevi Palandöken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerinde esnafın bütün problemlerini lisana getirdiklerini söylerken görüşmeye ait olarak “Cumhurbaşkanı Erdoğan en çok bankalar, vatandaşın kredi faizleri ve münasebetiyle enflasyonun yüksek seyretmesi derdinden ne değerine olursa olsun kurtarılması için gereken her şeyi yapacaklarını söyledi. ‘Sayın Cumhurbaşkan’ım her dükkana fakat bir kolluk kuvveti koymanız lazım ki bu olsun’ dedim, kendileri de ‘Gerekirse onu da yapacağız’ dedi” sözlerini kullandı.

Bloomberg HT’ye konuk olan TESK Lideri Bendevi Palandöken, salgın nedeniyle faaliyetleri durdurulan işletmeler için zorlayıcı sebep hali kabul edilmesini kıymetlendirdi.

TESK Lideri Bendevi Palandöken, kabine toplantısından esnafın problemlerinin tahliline yönelik olumlu adım beklediklerini ve genelgeyle kapatılan işletmeler açılana kadar birtakım vergi yükümlülüklerinden muaf olacağını açıkladı.

Zorlayan sebep ilanının taleplerinden biri olduğunu söyleyen Palandöken, zorlayan sebep kapsamının genişletilmesi gerektiğini lisana getirdi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/cumhurbaskani-erdogan-ve-tesk-arasinda-her-dukkana-kolluk-kuvveti-diyalogu-2273294

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler