Coinbase’in halka arz sonrası bedeli 100 milyar dolara ulaştı

Kripto para borsası Coinbase payları, halka arz sonrasında 100 milyar dolar kıymete ulaştı Coinbase payları, Çarşamba sabahı Nasdaq’da 381 …

Kripto para borsası Coinbase payları, halka arz sonrasında 100 milyar dolar kıymete ulaştı

Coinbase payları, Çarşamba sabahı Nasdaq’da 381 dolardan süreç görmeye başladı ve bedeli 99.6 milyar dolar olarak gerçekleşti. Paylar daha sonra süratli bir halde 429 dolara ’a kadar yükseldi ve kıymeti 112 milyar dolara ulaşmasının akabinde birinci fiyatının altına düşerek 310 dolar civarında bir düzeye indi.. Fiyat, Salı gecesi belirlenen 250 $ referans fiyatının hayli üzerinde olmasına karşın, bu fiyattan hiçbir pay el değiştirmedi.

Klasik halka arz sürecini aşan Coinbase, paylarını direkt listeleyerek çalışanların ve mevcut hissedarların pay senetlerini pazara dayalı bir fiyattan anında satmalarına müsaade verdi. Coinbase, süreci standartlaştırmaya yardımcı olan Spotify, Slack, Palantir ve Roblox üzere teknoloji şirketlerini takip etti.

Opsiyonlar ve sonlu pay üniteleri hariç, Coinbase’in birinci piyasa pahası açılış fiyatında yaklaşık 80 milyar dolardı. Coinbase opsiyon ve paylar ekleyerek halihazırda en kıymetli 85 ABD şirketinden biri durumunda.

2012 yılında kurulan Coinbase, ABD’deki en tanınan kripto Borsası olarak ortaya çıktı ve dijital para üniteleri bitcoin ve ethereum ile birlikte kıymet kazandı. Hizmetin şu anda, 2020′nin sonunda 56 milyon kullanıcısı var. 2018′deki son özel finansman çeşidinde, yatırımcılar Coinbase’i 8 milyar dolar olarak değerlendirmişti.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/coinbase-in-halka-arz-sonrasi-degeri-100-milyar-dolara-ulasti-2278496

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler