Çin’in birinci yabancı Kovid-19 aşısını bu yaz onaylaması bekleniyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının birinci sefer ortaya çıktığı Çin’in, birinci yabancı Kovid-19 aşısını Temmuz ayına kadar onaylamayı …

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının birinci sefer ortaya çıktığı Çin’in, birinci yabancı Kovid-19 aşısını Temmuz ayına kadar onaylamayı planladığı belirtildi

Wall Street Journal’de yer alan haberde, mahallî bilim adamlarının ve ülkedeki yabancı iş adamlarının baskısı sonucu, Çin’in, Pfizer-BioNTech aşısını temmuz ayı gelmeden onaylamasının beklendiği bildirildi.

Şangay’daki Amerikan Ticaret Odası Lideri Ker Gibbs’in yabancı işletmelerin yurt dışına seyahat etmeyi kolaylaştırmak için batı aşılarının onaylanması konusunda istekli olduklarını belirttiği aktarılan haberde, Ticaret Odasının, Pfizer-BioNTech aşısının onaylaması için aralık ayından bu yana Çin hükümetine davet yaptıkları istikametindeki açıklamalarına yer verildi.

BioNTech’in de aralık ayında Shanghai Fosun Pharmaceutical Group ile 2021’de Çin’e 100 milyon doz aşı teslim etmek üzere çalışmayı kabul ettiği kaydedildi.

Öte yandan, Çin’in BioNTech ile ilgili kararında, 2022’de Çin’de yapılması planlanan Kış Olimpiyatları’nın da tesirli olduğu öne sürüldü.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/cin-in-ilk-yabanci-kovid-19-asisini-bu-yaz-onaylamasi-bekleniyor-2278674

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler