Çin Sinemalarını Tekrar Açıyor

Çin sinemaları, koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmaya yardımcı olmak için altı ay boyunca kapatıldıktan sonra yeniden açılıyor.

Çin sinemaları, koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmaya yardımcı olmak için altı ay boyunca kapatıldıktan sonra yeniden açılıyor.

Çin Film Yönetimi, “düşük riskli” alanlardaki ekranların bugünden itibaren kapılarını tekrar açabileceğini söyledi.

Ülkenin çoğu şu anda düşük risk olarak sınıflandırıldığından, esasen ülke çapında yeniden açılması beklenmektedir.

Covid-19 Süreci Sinema sektörünü sekteye uğrattı

Çin‘in sinemaları Ocak ayında başlayan ve birçok kişinin işten çıkarılmasıyla başlayan kapanma nedeniyle sert bir şekilde etkilendi.

Yeniden açılan sinemalar, gösterimlerin kapasitesi % 30 ile sınırlı olan ve bir mekanda gösterilen film sayısının önceki hacminin % 50‘sinde kapsanması da dahil olmak üzere katı kurallara tabidir.

Müşterilerin sıcaklıkları alınacak ve hem sinema müdavimleri hem de personel tarafından maskeler her zaman giyilmelidir.

Biletler çevrimiçi satın alınmalı ve ayrı müşteri grupları en az bir metre arayla oturmalıdır.

Kısıtlamalar altında sinemalarda yiyecek veya içecek servisi yapılmasına izin verilmeyecektir. Bu, endüstrinin gelirlerinin önemli bir parçası olduğu için özellikle büyük bir yeni darbe olacak.

Çin, 6 ay sonra sinema salonlarını tekrar açıyor.
Çin, 6 ay sonra sinema salonlarını tekrar açıyor.

Çin, gişe hasılatında ikinci sırada

Covid-19 ‘un ilk merkez üssü olan Çin, dünyanın gişe hasılatı ikinci pazarıdır ve ülkenin sinema gişeleri 2019’da 9,2 milyar dolar (7,4 milyar £) almaktadır.

Ancak bu rakamların, şaşırtıcı bir şekilde, sinema kapanışları ve yerli ve Hollywood film yayınlarının çevrimiçi olarak iptal edilmesi veya taşınması nedeniyle keskin bir şekilde düşmesi bekleniyor.

Bu ayın başlarında Çin’in en büyük sinema sahibi Wanda Film, yılın ilk altı ayında zarara yol açacağı konusunda uyardı.

Ülke genelinde 600‘den fazla sinemaya sahip olan şirket, geçtiğimiz yıl aynı zamana göre 524 milyon yuan kârla karşılaştırıldığında 1,6 milyar yuan’a (182 milyon £) kadar bir kayıp beklediğini söyledi.

Kaynak: https://www.bbc.com/news/business-53468302

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Kadıköy Ramazan’da el ele

Kadıköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Ramazan ayının başlamasıyla Kadıköy sınırlarında yaşayan, müdürlük tarafından belirlenen ...
Devamını Oku

Resmi Gazete başlıkları

YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ YÖNETMELİKLER –– Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği ...