ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Alakalı Taraf Süreçleri

CIMSA 2021-01-27 tarihli – KAP bildirimleri Bloomberg HT’de! CIMSA ile ilgili en sıcak gelişmeleri takip etmek için artık tıklayın! ÇİMSA …

CIMSA 2021-01-27 tarihli – KAP bildirimleri Bloomberg HT’de! CIMSA ile ilgili en sıcak gelişmeleri takip etmek için artık tıklayın!

ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Bağlantılı Taraf Süreçleri )

İlgili Şirketler [] İlgili Fonlar [] Türkçe
Alakalı Taraf Süreçleri

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Mevzuya Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Sermaye Piyasası Konseyi’nin (SPK) Seri II.17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği’nin 10 uncu hususu yeterince, Şirketimiz ile bağlı tarafları arasındaki yaygın ve süreklilik arz eden işlemlerin bir hesap devri içerisindeki tutarının, alış işlemlerinde kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan satışların maliyetine olan oranının, satış işlemlerinde kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara nazaran oluşan hasılat tutarına olan oranının %10’una veya daha fazlasına ulaşacağının öngörülmesi durumunda işlemlerin şartlarına ve piyasa şartları ile karşılaştırılmasına ait olarak bir rapor hazırlanması ve raporun veya sonucunun açıklanması gerekmektedir.     
Bu kapsamda, Şirketimizin 2021 hesap döneminde “İlişkili Taraflarla Yapılması Planlanan İşlemler” hakkında hazırlanan rapor, İdare Konseyimizin 27 Ocak 2021 tarihli ve 1901 sayılı kararı uyarınca incelenerek kabul edilmiş ve raporun sonuç bölümünün KAP’ta duyurulmasına karar verilmiştir.    
        
Buna nazaran “Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 2020 yılında Enerjisa Elektrik Gücü Toptan Satış A.Ş. ile yapmış olduğu elektrik gücü alım süreçleri, piyasa şartlarına ve emsallerine uygun olarak gerçekleştirilmiştir. Tıpkı biçimde Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 2021 yılında Enerjisa Elektrik Gücü Toptan Satış A.Ş ile yapacağı süreçler, Şirket bütçesinde planlanan çerçevede emsallerine ve piyasa şartlarına uygun olarak gerçekleştirilecektir.”

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/905082

BIST

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/borsa/hisse/cimsa/kap-haberi/254962

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler