Çavuşoğlu: AB’yle alakalarda daha müspet atmosfer içindeyiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Heiko Maas ile yaptığı görüşmenin akabinde açıklamalarda bulundu. Bakanı Çavuşoğlu: “Avrupa …

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Heiko Maas ile yaptığı görüşmenin akabinde açıklamalarda bulundu. Bakanı Çavuşoğlu: “Avrupa’dan da olumlu adımların gelmesi sayesinde (AByle ilişkilerde) daha müspet atmosfer içindeyiz” dedi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, “Önümüzdeki süreçte Almanya’yla ikili diyalog sistemlerimizi canlandırma konusunda mutabık kaldık” açıklamasında bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, Avrupa’dan da olumlu adımların gelmesi sayesinde AB’yle münasebetlerde daha müspet atmosfer içinde olduklarını söyledi.

Türkiye ile AB ortasındaki alakaların derinleşmesini istek ediyorum”

Almanya Dışişleri Bakanı Maas ise, “Türkiye ile AB ortasındaki bağların derinleşmesini dilek ediyorum” sözlerini kullandı.

Maas, Rusya’da gözaltına alınan muhalif Navalnıy’ın çabucak özgür bırakılması gerektiğini söyledi.

Alman Bakan, Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transferine ait de değerlendirmelerini paylaştı. Maas, “Mesut Özil Alman ulusal ekibi açısından çok büyük başarılara imza attı. Türkiye’de başarılı olmasını dilek ediyorum.” dedi.

aa.com.tr

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/cavusoglu-ab-yle-iliskilerde-daha-pozitif-atmosfer-icindeyiz-2272772

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler