Çavuşoğlu: AB ile yeni bir sayfa açmak istiyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Kurulu Lideri Ursula von der Leyen ve birtakım kurul üyeleriyle bir ortaya geldi Brüksel …

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Kurulu Lideri Ursula von der Leyen ve birtakım kurul üyeleriyle bir ortaya geldi

Brüksel’de temaslarda bulunan Çavuşoğlu, AB Dış Münasebetler ve Güvenlik Siyaseti Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile görüşmesinden sonra AB Komitesine geçti.

Çavuşoğlu, burada AB Komitesi Lideri von der Leyen’in yanı sıra Komitenin Lider Yardımcısı Margaritis Schinas, İçişlerinden Sorumlu Üyesi Ylva Johansson, Komşuluk Siyaseti ve Genişlemeden Sorumlu Üyesi Oliver Varhelyi ile görüştü.

Kelam konusu toplantılar basına kapalı yapıldı.

Çavuşoğlu, Borrell ile yaptığı görüşme hakkında toplumsal medyada yaptığı paylaşımda, “AB ile yeni bir sayfa açmak istiyoruz. 18 Mart 2016 Mutabakatını tüm ögeleriyle güncellemek gerekiyor. Olumlu gündem için birlikte çalışmalıyız. AB Kurul ve Komite Liderlerinin ziyaretinin hazırlıklarını ele aldık.” sözünü kullandı.

AB Komitesi Lider Yardımcısı Margaritis Schinas da Çavuşoğlu ile görüşmesi hakkında toplumsal medyada paylaşımda bulundu.

Schinas, gelecekteki fırsatlar ve zorluklar hakkında yapan bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, “Göç, güvenlik, halklar ortasında temaslar, Erasmus iş birliği yenilenmiş Türkiye-AB gündeminin merkezinde. Olumlu adımlar atma vakti geldi.” değerlendirmesini yaptı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/cavusoglu-ab-ile-yeni-bir-sayfa-acmak-istiyoruz-2273095

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler