Çan2 Termik Santrali’nde talep toplama tarihleri 21-22 Nisan

SPK tarafından halka arzı onaylanan Çan2 Termik Santrali’nin talep toplama tarihleri 21-22 Nisan olarak belirlendi Odaş Güç bünyesinde bulunan …

SPK tarafından halka arzı onaylanan Çan2 Termik Santrali’nin talep toplama tarihleri 21-22 Nisan olarak belirlendi

Odaş Güç bünyesinde bulunan 340 MW konseyi güce sahip yerli kömüre dayalı Çan2 Termik Santrali halka arz ediliyor.

Odaş Güç’ten yapılan açıklamaya nazaran, Sermaye Piyasası Şurası (SPK) tarafından halka arzı onaylanan Çan2 Termik Santrali’nin talep toplama tarihleri 21-22 Nisan olarak belirlendi.

Sermayesinin yüzde 23,23’lük kısmına karşılık gelen hisselerinin halka arzı gerçekleşecek olan Çan2 Termik AŞ, 340 MW konseyi güce sahip bir santral.

Çan2 Termik Santrali’nin halka arzı 3,90 TL pay fiyatıyla gerçekleşecek.

Odaş Elektrik, Çan-2 Termik’in hisselerinin halka arz izahnamesine yönelik Sermaye Piyasası Heyeti (SPK) başvurusunu Ocak ayı içinde yapmış ve Çan-2 Termik’in hisselerinin tamamına sahip Odaş Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şu tabirlere yer verilmişti;

“29.12.2020 tarihli özel durum açıklamamızda da bahsedildiği üzere Şirketimizin %100 oranında bağlı iştiraki olan Çan2 Termik A.Ş.’nin (Eski Unvanı Çan Kömür ve İnşaat A.Ş.) hisselerinin halka arzına yönelik olarak yapmış olduğu Kayıtlı Sermaye Sistemine geçiş ve Temel Kontrat Tadil başvurusu SPK’nın 29.12.2020 tarihli yazısı ile onaylamıştı. Kelam konusu onaya müteakip olarak yapılan tescil süreçleri ve gerekli güncellemelerle birlikte halka arz izahnamesine yönelik müracaat Sermaye Piyasası Şurası’na bugün yapılmıştır.”

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/can2-termik-santrali-nde-talep-toplama-tarihleri-21-22-nisan-2278678

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler