Borusan Holding sendikasyon kredisi aldı

Borusan Holding ortalarında HSBC, İş Bankası ve Garanti Bankası’nın da bulunduğu 11 bankanın oluşturduğu konsorsiyumdan toplamda 260 milyon …

Borusan Holding ortalarında HSBC, İş Bankası ve Garanti Bankası’nın da bulunduğu 11 bankanın oluşturduğu konsorsiyumdan toplamda 260 milyon dolar fiyatında sendikasyon kredisi sağladı.

Borusan Holding, 260 milyon dolar meblağında sendikasyon kredisi aldı.

Şirket tarafından yapılan açıklama şöyle:

Borusan Kümesi, memleketler arası ve yerli toplam 7 farklı coğrafyadan 11 bankanın iştirakiyle gerçekleşen konsorsiyumdan 260 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı. HSBC Middle East Limited koordinatörlüğünde HSBC Bank A.Ş., HSBC Bank Middle East Limited, Garanti Bankası, ICBC, İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, Vakıfbank, Odeabank ve Alternatifbank’ın iştirakiyle gerçekleştirilen konsorsiyumda sağlanan kredi, 155 milyon dolar ve 87 milyon euro olmak üzere iki dilimden oluşuyor.

Borusan Holding Küme CEO’su Erkan Kafadar gerçekleştirilen süreç hakkında şunları söyledi:

“Borusan Kümesi olarak global ölçekte belirsizliğin yanı sıra daha evvel gibisi görülmemiş pandemi şartlarına karşın amaçlarımıza ulaştığımız, başarılı bir seneyi geride bıraktık. Sahip olduğumuz güç ve sürdürülebilir büyüme odaklı stratejilerimiz doğrultusunda aldığımız sendikasyon kredisini, planlamalarımızın finansmanında kullanarak daha güçlü bir biçimde yol almaya
devam edeceğiz. Kuruluşumuzun 77. yılını kutladığımız 2021 yılında, Türkiye’de ve yer aldığımız yurt dışı pazarlarda büyümeye, ülkemizin iktisadına katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/borusan-holding-sendikasyon-kredisi-aldi-2273013

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler