Borsa İstanbul’dan halka açılma kaidelerinde düzenleme

Borsa İstanbul’dan halka açılma kaidelerinde düzenleme Borsa İstanbul’un yayımladığı Kotasyon Yönergesi’nde değişikliğe gidilerek, “Halka arz …

Borsa İstanbul’dan halka açılma kaidelerinde düzenleme

Borsa İstanbul’un yayımladığı Kotasyon Yönergesi’nde değişikliğe gidilerek, “Halka arz edilen hisselerin piyasa değeri” koşulu, Alt Pazar için 20 milyon TL’den 40 milyon TL’ye, Ana Pazar için 50 milyon TL’den 75 milyon TL’ye, Yıldız Pazar için 200 milyon TL’den 300 milyon TL’ye yükseltildi.

Buna nazaran, Borsa İstanbul İdare Kurulu’nun kararı ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun onayı ile Hisse Piyasası’nda süreç görmeye başlayacak hisselerde derinliğin arttırılması hedefiyle, Kotasyon Yönergesi’nin 8. hususunun birinci fıkrasının (b) bendinde yer alan “Halka arz edilen hisselerin piyasa değeri” koşulu, Alt Pazar için 20 milyon TL’den 40 milyon TL’ye, Ana Pazar için 50 milyon TL’den 75 milyon TL’ye, Yıldız Pazar için 200 milyon TL’den 300 milyon TL’ye yükseltildi.

Ayrıyeten, Yıldız Pazar için yapılan müracaatta halka arz sonrasında “halka arz edilen hisselerin piyasa değeri” kuralı olarak minimum 500 milyon TL’nin sağlanamaması halinde müracaat kabul edilmeyecek.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/borsa-istanbuldan-halka-acilma-sartlarinda-duzenleme-2274594

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler