BofA’dan Zoom pay tavsiyesi

Bank of America, Zoom payları için gaye fiyat iddiasını yüzde 48 yükselişle 480 dolar olarak belirlerken, şirket için ‘al’ tavsiyesini korudu …

Bank of America, Zoom payları için gaye fiyat iddiasını yüzde 48 yükselişle 480 dolar olarak belirlerken, şirket için ‘al’ tavsiyesini korudu

Bank of America, Zoom ile ilgili yayımladığı bir araştırma raporunda, hibrit çalışma sistemiyle birlikte Zoom’un çevrimiçi toplantı başkanı olmaya devam edeceğini belirterek, şirket için pay gaye fiyatını 480 dolar olarak belirledi ve ‘al’ tavsiyesini korudu. Zoom’un payları şu an 324 dolar civarında bulunuyor.

Salgının devam etmesi ve şirketlerin daha esnek bir çalışma sistemini benimsemesiyle2021’in Zoom için bir öteki âlâ yıl olacağını belirten BofA analistleri, pandemi sonrasında da Zoom’un yeterli bir pozisyonda bulunmasını beklediklerini söyledi.

Zoom’un süratli bir inovasyon süreciyle zoom Phone üzere yeni eserler yarattığına değinen analistler, şirketin 500 bin paralı kullanıcıya ulaşmaya yakın olduğunu ve hala büyüme potansiyeli barındırdığını vurguladı.

BofA, şirket için hala ‘Zoom yorgunluğu’ ve kullanıcıların öbür uygulamalara yönelmesi üzere risklerin bulunduğunu belirtirken, temel senaryosunda Zoom’un 2021 yılında gelirlerini yüzde 325 artırmasını beklediklerini tabir etti.

Zoom’un müşterilerinin nasıl bir ortaya geldiği, bağlantı kurduğu ve iş birliği yaptığı konusunda temel oluşturacak tahliller geliştirmek için 250.000 dolar ila 2,5 milyon dolar ortasında başlangıç yatırımı alacağı açıklanmıştı. Zoom Apps Fonu’nun bu bağlamda eserleri hayata geçirecek geliştiricilere yatırım yapacağı biliniyor.

Zoom’un kurucusu ve CEO’su Eric S. Yuan, yaklaşık on yıl evvel kurduğu şirketinin bugünkü haline gelmesinde erken yatırımcıların rolünün büyük olduğunun altını çizmişti.

Yuan açıklamasında, “Geçtiğimiz yıldan çıkardığım en kıymetli ders, toplantıları üretken ve eğlenceli tutmamız gerektiğiydi. Umarım Zoom Apps Fonu, müşterilerimizin daha keyifli toplantılar gerçekleştirmesine ve daha sıkıntısız bir halde bizimle iş birliği yapmasına yardımcı olur. Platformumuzun gelişmesinin ayrıyeten girişimcilere yeni işler kurmalarında katkı sağlayacağını düşünüyorum.” demişti.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/bofa-dan-zoom-hisse-tavsiyesi-2278873

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler