BofA: Piyasalar görülmemiş bir optimistlik içerisinde

Bank of America’nın hazırladığı satış göstergesine nazaran, piyasalar uzun vakittir görülmemiş bir optimistlik içerisinde ve bu piyasaların …

Bank of America’nın hazırladığı satış göstergesine nazaran, piyasalar uzun vakittir görülmemiş bir optimistlik içerisinde ve bu piyasaların doygunluğa ulaştığı manasına gelebilir.

Bank of America’nın kendi hazırladığı satış göstergesine nazaran, Wall Street stratejistleri Ağustos 2007’den bu yana görülmemiş bir optimistlik içerisindeler.

Gösterge, stratejistlerin paylara karşı ne kadar optimist olduklarını ölçüyor. Şayet gösterge 60,3’ü geçerse satış buyruğu verilmesini sağlayan gösterge, şu an için yüzde 58,4 düzeyinde bulunuyor.

Gösterge Aralık 2016’dan bu yana nötr bölgede sıkışmıştı. Banka, ekstrem iyimserliğin devam etmesi halinde yatırımcıların S&P 500’deki çift haneli getirilerine elveda etmesi gerekebileceğini belirtti.

BofA paylaştığı raporda, “2011 yılından beri birinci kez göstergenin sonucu gelecek 12 ayda getirilerin tek haneye düşeceğine işaret ediyor.” dedi.

Lakin BofA’ya nazaran pay senetleri, getirileri neredeyse sıfır olan tahviller ile karşılaştırıldığında hala cazibesini koruyor. Wall Street’teki üst taraflı eğilimin de sebebi olarak düşük faizler belirtiliyor.

BofA, göstergenin gelecek 12 ay için düşük getiri göstermesine karşın satış göstergesinin bu düzeylerde olduğu vakitlerin yüzde 92’sinde gelecek yıl için toplam getirilerin olumlu olduğunu belirtiyor.

BofA S&P 500’deki nötr duruşunu koruyarak yıl sonu için 3.800’lük bir fiyat belirliyor. Paylaştıkları nota nazaran, banka belirlediği fiyatta ısrarcı olmasının sebebini ziyadesiyle optimist piyasalar ve değerlemeler olduğunu söyledi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/bofa-piyasalar-gorulmemis-bir-iyimserlik-icerisinde-2274049

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler