Bloomberg HT Tüketici İnanç Ön Endeksi Nisan’da geriledi

Bloomberg HT Tüketici İnanç Ön Endeksi Nisan ayında yüzde 7,66 geriledi. Bloomberg HT Tüketim Eğilim Ön Endeksi de yüzde 7,69 azalarak 34,66 …

Bloomberg HT Tüketici İnanç Ön Endeksi Nisan ayında yüzde 7,66 geriledi. Bloomberg HT Tüketim Eğilim Ön Endeksi de yüzde 7,69 azalarak 34,66 olarak kaydedildi

Bloomberg HT Tüketici İnanç Ön Endeksi Nisan ayında bir evvelki ayın son endeksine nazaran yüzde 7,66 azalarak 60,12 pahasını aldı.

Endeksin ayrıntılarına bakıldığında, tüketicinin hem mevcut durum algısında hem de geleceğe ait beklentilerinde gerileme olduğu görüldü.

Pandemi olay sayılarındaki sert artışlar ve buna bağlı olarak gündeme gelen kapanmalar, finansal piyasalardaki iç ve dış kaynaklı gerilim ile enflasyondaki yükselme eğilimi inancı olumsuz etkilemiş göründü.

Bu çerçevede, Bloomberg HT Tüketici Beklenti Ön Endeksi bir evvelki aya nazaran yüzde 8,15 azalarak 71,78 pahasını aldı.

Başka taraftan, içinde bulunduğumuz devrin güçlü tüketim malları ile araba ve konut alımı için uygunluğunu ölçmeye çalışan Bloomberg HT Tüketim Eğilim Ön Endeksi ise yüzde 7,69 azalarak 34,66 olarak kaydedildi.

Datalar endeksin Ocak ayı sonrası başlayan düşüşünü sürdürdüğünü gösterdi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/bloomberg-ht-tuketici-guven-on-endeksi-nisan-da-geriledi-2278619

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Myanmar’da darbe

Myanmar'da ordu idareye el koydu. Myanmar ordusunun yayın organından yapılan açıklamada, sabah saatlerinde gerçekleşen gözaltıların akabinde ...