Bitcoin’de yüzde 50’lik sert düşüş beklentisi

Guggenheim Partners CIO’su Scott Minerd dünyanın en büyük kripto para ünitesinin kısa vadede yüzde 50 düşeceğini öngördü, Minerd uzun vadede ise …

Guggenheim Partners CIO’su Scott Minerd dünyanın en büyük kripto para ünitesinin kısa vadede yüzde 50 düşeceğini öngördü, Minerd uzun vadede ise boğa tavrında olduğunu ve fiyatların 400 bin-600 bin dolar aralığına yükselebileceğini söyledi

Guggenheim Partners CIO’su Scott Minerd uzun vadede Bitcoin’de yükseliş beklediğini lakin son devirde ‘çok fazla ve çok hızlı’ yükselen kripto para ünitesinde yüzde 50’lik düşüş olabileceğini söyledi.

CNBC’ye konuşan Minerd “kısa vadede büyük bir hareket gördük, köpük oluştu, bitcoin’de büyük bir düzeltme olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Bitcoin geçen hafta 65 bin dolara yaklaşarak tüm vakitlerin tepesini görmesinin akabinde bugün 55 bin dolar civarında süreç görüyor.

Bitcoin’in 20 – 30 binlere çekilebileceğini kaydeden Minerd “Bu da yüzde 50’lik düşüş manasına geliyor. Bitcoin’de daha evvel bu üslup düşüşleri gördük.” biçiminde konuştu. Minerd, fiyatlarım uzun vadede ise yükseleceğini, 400 bin – 600 bin dolar aralığına ulaşabileceğini de öngördü.

Bitcoin 2020’de başlayan büyük rallisini bu yıl da sürdürdü ve yıl başından beri yüzde 90 civarında yükseldi. Kurumsal ilgi de kripto paranın yükselişini tetikleyen faktörlerden bir tanesi oldu. Tesla üzere kimi şirketlerin bitcoin yatırımı yaparken Mastercard’dan Goldman Sachs’e kadar birçok firma da kripto paralarla ilgili adımlar atıyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/bitcoinde-yuzde-50lik-sert-dusus-beklentisi-2278909

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler