Bireysel Emeklilik İptali Telefon Numarası (Tüm Bankalar – 2019)

Bu içeriğimizde, “Zorunlu Bireysel Emeklilik İptalinin nasıl yapılır?” diye merak eden kullanıcılar için oluşturulmuş ve bütün bankaların Bireysel Emeklilik (BES) iptali için aranacak numaralar ve konu hakkında bilgiler içermektedir. BES müşteri hizmetlerini arayarak hızlı bir şekilde iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

45 yaş altındaki 4a ve 4c SGK’lı çalışan tüm Türkiye Cumhuriyeti ( TC ) vatandaşlarının zorunlu olarak Bireysel Emeklilik Sistemi – BES ‘ne dahil edilmesi 9 ocak 2017 tarihinden yürürlüğe girmiştir. Kanuna göre SGK’lı çalışan bütün vatandaşların maaşlarından %3’lük bir kesinti yapılarak Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ‘e yatırılmakta ve bunun üzerine %25 devlet katkısı eklenmektedir. Bireysel emekliliğin bir çok avantajı olmasına rağmen dejavantajlarıda vardır. Bütün bankaların Bireysel Emeklilik Sistemini mevcuttur. İstediğiniz zaman maaşınızı aldığınız bankanın bireysel emeklilik müşteri hizmetlerini arayarak BES’i iptal edebilir ve 14 gün içinde iptalinizin onaylanıp, biriken paranızı hesabınıza iade alabilirsiniz. Hangi bankadan maaş alıyorsanız o bankanın BES sistemi numarasından arayıp işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik İptal Numarası

Şu an için BES’i iptal emek yasalarca yapılabilecek bir işlemken yakın zamanda herkes için bireysel emeklilik “zorunlu” hale getirelecektir. Bu zorunluluğun yürürlüğe ne zaman gireceğinin net bir tarihi şu an için bilinmemektedir. Buna karşın “Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın” açıkladığı “Yeni Ekonomi Proğramı” kapsamında yer alan Bireysel Emeklilik Sistemi 3 yıl boyunca iptal edilemeyecek. 2017 yılından şu ana kadar Bireysel emeklilik sistemine zorunlu olarak toplamda 12 milyon kişi girdi. Bunlardan %60 lık bir bölümü BES sistemininin iptali gerçekleştirdi ve yaklaşık 5 milyon kişide bireysel emeklilik sistemde kalmayı seçti. Sizler şuan için zorunlu BES’ten çıkabilirsiniz. Altta verdiğimiz bankaların Bireysel Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezini arayabilir ve bireysel emekliliğinizi iptal ettirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bankanızın şubesine giderek de müşteri temsilcisi aracılığıyla iptal işlemi yapılıyor.

Bankalar Bes İptali Sayfaları:

Akbank Avivasa BES İptali
Akbank’ın bes iptali için 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Odeabank BES iptali
Müşteri temsilcisi numarası 444 8 444′ü arayabilirsiniz.

İNG Bank BES iptali
İng Bank bireysel emeklilik sistemi iptal işlemleri için 444 1 666 numaralı İNG bireysel emeklilik müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası BES iptali
Ziraat Bankası bireysel emeklilik iptal telefon numarası 0850 222 97 00‘ı arayabilir ve iptal talebinizi bankaya iletebilirsiniz.
Garanti Bankası BES iptali
Garanti Bankası bireysel emeklilik iptali için 444 0 336 numaralı Garanti emeklilik çağrı merkezini arayabilirsiniz.
Yapı Kredi BES iptali
Yapı Kredi bireysel emeklilik sisteminden çıkış için 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Denizbank BES iptali
Denizbank bireysel emeklilik iptali için 0850 222 0 800 numaralı Denizbank müşteri hizmetlerinden iptal edebilirsiniz.

TEB bireysel emeklilik iptali
TEB bireysel emeklilik sisteminden çıkış için 0850 200 0 666 numaralı TEB müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.
HalkBank BES İptali
Halkbank bireysel emeklilik (BES) iptal etmek için 0850 222 0 400‘ü arayabilirsiniz.
Vakıfbank BES İptali
Vakıfbank bireysel emeklilikten çıkış yapmak istiyorsanız 444 92 37 numaralı bireysel emeklilik hattını arayabilirsiniz.
Türkiye Finans BES İptali
Türkiye Finans bes iptali müşteri hizmetleri: 0850 222 22 44
Finansbank BES İptali
QNB Finansbank bireysel emeklilik iptal telefonu: 0850 222 0 900
İş Bankası (Anadolu Hayat Emeklilik) İptali
İş Bankası bireysel emeklilik iptal telefon numarası: 0850 724 55 00
HSBC Bireysel Emeklilik İptali
Hsbcbireysel emeklilik sistemiden ayrılmak istiyorsanız 0850 211 0 111 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Yukarıda yer alan bilgiler ışığında BES Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkışınızı alabilir veya %25 ek devlet katkısından faydalanrak, emekliliğinizde fazla maaş alabilirsiniz. Siz de bireysel emeklilik iptali üzerinden yapmak yerine daha çok avantajlarını göz önüne alarak geleceğinize yatırım yapabilirsiniz.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
2018 Yılı En Kolay Kredi Veren Bankalar
Devamını Oku

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2018

Bu yazımızda "en kolay kredi veren bankaları" araştırdık. Bu bankalar ve kredi başvuruları hakkında detaylı bilgi vereceğim. İçeriğimizde hiç bir şekilde reklam kullanılmamış olup değerli takipçilerimizin sıkça sorduğu soruya cevap vermeye çalıştım.