Biden’dan konutta borç erteleme talebi

ABD Lideri Joe Biden, 17 jet kararnameyle süratle başladığı misyon periyodunun birinci günlerinde salgın şartlarının yarattığı ekonomik …

ABD Lideri Joe Biden, 17 jet kararnameyle süratle başladığı misyon periyodunun birinci günlerinde salgın şartlarının yarattığı ekonomik tahribata yönelik adımlarına devam ediyor. Biden idaresi, konut kredilerinde hacizlerin ve borcunu ödeyemeyen ailelerin…

Biden idaresi, ABD İskan ve Kentsel Kalkınma Bakanlığı ve öbür federal ajanslardan, Federal İskan Dairesi (HUD) garantili tek aile konut kredilerinin haczedilmesi ve mahkeme kararıyla tahliye edilmesi süreçlerinin ertelenme tarihinin 31 Mart 2021’e kadar uzatılmasını istedi.

21 Ocak itibariyle HUD, Kovid-19 salgınının yarattığı finansal yıkımdan ötürü konut kredilerini ödemekte zahmet çeken ailelere dayanak olacak birinci aksiyonu almış oldu.

“Başkan Biden kelam verdiği üzere Kovid-19’un tesirlerine karşı tesirli bir uğraş başaltarak ulusun geniş çaplı gereksinimlerini karşılamaya çalışıyor.” diyen HUD Lider Vekili Janet Golrick, HUD garantili kredi ödemelerinin ertelenmesinin daha kapsamlı bir barınma gayretinin birinci adımı olduğunu belirtti.

Yayımlanan borç erteleme ile birlikte HUD garantili konut kredileri için haciz ve haciz kontaklı tahliye süreçleri engellenirken müstakil konut kredileri ve zıt ipotek kredileri için de bu süreçler yapılamayacak.

HUD, konut kredilerini ödeyebilecek durumda olan konut sahiplerinin ödemelere devam etmesini söylerken Kovid-19 münasebetiyle ödeme zorluğu çeken şahısların kredi servisi sağlayıcılarıyla görüşmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/biden-dan-konutta-borc-erteleme-talebi-2273112

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler