Biden teşvik paketinde ısrarcı

ABD Lideri Joe Biden, 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinde ısrarcı. Beyaz Saray Basın Sözcü Jen Psaki, liderin Senato Cumhuriyetçilerini baypas …

ABD Lideri Joe Biden, 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinde ısrarcı. Beyaz Saray Basın Sözcü Jen Psaki, liderin Senato Cumhuriyetçilerini baypas etmek zorunda kalsa bile büyük bir teşvik paketini çıkarma isteğinde olduğunu belirtti. ABD’de teşvik…

ABD Lideri Joe Biden Beyaz Saray’da Cumhuriyetçi senatörlerle yaptığı görüşme sonrası büyük bir pandemi teşvik paketi arayışlarını sürdürecek.

Beyaz Saray Basın Sözcü Jen Psaki, Biden’ın görüşmesi sonrası yaptığı açıklamada, liderin Senato Cumhuriyetçilerini baypas etmek zorunda kalsa bile büyük bir teşvik paketini çıkarma isteğinde olduğunu söyledi.

10 Cumhuriyetçi senatörün görüşmesinin “çok yapıcı” geçtiğini belirten Psaki “Görüş birliği olan alanlar olsa da lider Kongre’nin yürekli ve süratli bir formda adım atması gerektiğine inanıyor. Ayrıyeten Cumhuriyetçilerin teşvik teklifinin işaret etmediği birçok alan bulunduğunu not ediyor” açıklamasını yaptı.

Psaki, Biden’ın teşvik paketini iki partinin takviyesiyle geçebileceği umudunu koruduğunu bildirdi. ABD Senatosu’nda 50 Demokrat’ın ve Lider Yardımcısı Kamala Harris’in oyuyla paket teknik olarak geçebiliyor.

Cumhuriyetçi Senatör Susan Collins ise Biden ile paketin iki partiden dayanakla çıkması gerektiği konusunda fikir birliği içinde olduklarını belirterek “Bugün bir paket oluşturduğumuzu söyleyemem. Bunu zati kimse beklemiyordu. Fakat iki taraf da görüşmeleri sürdürmede anlaştı” sözlerini kullandı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/biden-tesvik-paketinde-israrci-2273847

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

7 başlıkta bu hafta nasıl geçti?

Bu hafta TCMB'nin fiyat istikrarına ait gerçekleştirdiği ziyaretler, bitcoin'de rekor düzeyler,2020 yılı cari açık tablosu, döviz mevduatlarında ...