Biden salgından etkilenen bölümlere yönelik 2 kararname imzaladı

ABD Lideri Joe Biden, Kovid-19 salgınından en fazla etkilenen düşük gelir kümesindeki şahıslar ile federal çalışanlara yönelik 2 yeni …

ABD Lideri Joe Biden, Kovid-19 salgınından en fazla etkilenen düşük gelir kümesindeki şahıslar ile federal çalışanlara yönelik 2 yeni kararnameye imza attı

20 Ocak’ta başkanlık koltuğuna oturan Biden, Kovid-19 salgınına ve iktisada yönelik başkanlık kararnamelerine imza atmaya devam ediyor.

Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında Kovid-19 salgınının ülkedeki tüm kısımları önemli halde negatif etkilediğini anlatan Biden, “Zor koşullarda olan Amerikalılar için artık harekete geçmeliyiz, kararlı ve güçlü adımlar atmalıyız.” bildirisi verdi.

Ülkedeki ekonomik krizin derinleştiğini ve Kovid-19’dan ötürü hayatını kaybedenlerin sayısının da giderek yükseldiğini vurgulayan Biden, “Amerika’nın büyük kısmı güç durumda, virüs yayılıyor, aileler açlık çekiyor, beşerler meskenlerinden çıkarılma tehlikesi yaşıyor ve işten çıkarılmalar tekrar artıyor. Çabucak harekete geçmeliyiz.” değerlendirmesini yaptı.

Biden, 2 trilyon dolarlık ekonomik dayanak paketinin birçok kesitten olduğu kadar iş dünyasından da takviye aldığını ve gerekli adımları atmaları durumunda Amerikan iktisadının hem kısa hem de uzun vadede daha güçlü olacağını kelamlarına ekledi.

Konuşmasının akabinde Biden, kameraların önünde iki başkanlık kararnamesine imza attı. Kararnamelerden biri, düşük gelir kümesindeki ailelerin daha süratli Kovid-19 ekonomik dayanak yardımlarını almalarını ve gereksinim sahibi ailelerin çocuklarına besin yardımlarının artırılmasını sağlarken, oburu ise federal çalışanların en az saatlik fiyatının 15 dolara yükseltilmesini öngörüyor.

ABD Lideri Biden, vazifedeki birinci 3 gününde çok sayıda başkanlık kararnamesine imza atarak, evvelki Lider Donald Trump devrine ilişkin birçok adımı aksine çevirmişti.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/biden-salgindan-etkilenen-kesimlere-yonelik-2-kararname-imzaladi-2273176

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
Devamını Oku

ABD borsaları rekorla açıldı

ABD borsaları Cuma günü gelen güçlü tarım dışı istihdam verisi sonrası rekor yükselişini sürdürdü ABD Borsaları Cuma günü gelen güçlü tarım dışı ...