Biden, Rusya’ya yaptırım hazırlığında

ABD Lideri Joe Biden, SolarWinds’in hacklenmesi ve ABD seçimlerine müdahale edilmesiyle ilgili Rus kurum ve bireylere yaptırım uygulamaya …

ABD Lideri Joe Biden, SolarWinds’in hacklenmesi ve ABD seçimlerine müdahale edilmesiyle ilgili Rus kurum ve bireylere yaptırım uygulamaya hazırlanıyor

ABD’de Biden idaresi, Rus kurum ve bireylere SolarWinds’in hacklenmesi ve ABD seçimlerine müdahale edilmesiyle ilgili yaptırım uygulamaya hazırlanıyor.

Bloomberg News’un haberine nazaran, perşembe günü açıklanması beklenen yaptırım listesinde hükümet ve istihbarat elemanları ve 20’ye yakın kuruluş bulunuyor. ABD’nin tıpkı vakitte 10 Rus resmi görevlisini ve diplomatını da ülkeden ihraç etmesi bekleniyor.

ABD Lideri Joe Biden, salı günü Rusya Lideri Vladimir Putin ile gerçekleştirdikleri görüşmede Amerika’nın kendi çıkarlarını koruyacağını söylemişti. Biden tıpkı görüşmede iki önderin bir tepe gerçekleştirerek problemleri konuşması teklifinde bulunmuştu.

Yatırımcıların iki ülke ortasındaki gerginliğin azalacağına ve düşen yaptırım risklerine odaklanmasıyla Rus Rublesi dolara karşı son üç aydaki en süratli yükselişini gerçekleştirmişti.

ABD istihbarat kurumları, Rusya ve Putin’in 2020 seçimlerini etkilemek için büyük bir uğraş gösterdiğinden çok eminken, Rusya istihbarat servisiyle ilişkili medya kuruluşlarının 2020 seçim kampanyalarıyla ilgili yanlış bilgiler yaydığını da belirtiyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/biden-rusya-ya-yaptirim-hazirliginda-2278502

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler