Biden havaalanlarına “maske kuralı” getiriyor

ABD’de Perşembe günü yayınlaması beklenen kararname ile havaalanlarında, uçaklarda ve çeşitli toplu taşıma araçlarında maske takma mecburiyeti …

ABD’de Perşembe günü yayınlaması beklenen kararname ile havaalanlarında, uçaklarda ve çeşitli toplu taşıma araçlarında maske takma mecburiyeti getirilecek

ABD’nin yeni Lideri Joe Biden koronavirüs pandemisi esnasında ek seyahat güvenliği için havaalanlarında ve uçakların içerisinde maske takılmasını mecburî hale getirecek.

Ayrıyeten öteki ülkelerden ABD’ye gelen yolcular için karantina zaruriliği getiriliyor.

Perşembe yayınlanması beklenen başkanlık buyruğuyla birlikte Biden, vazifesinin ikinci gününde, evvelki Lider Donald Trump’ın öbür ülkelerden ABD’ye uçmadan evvel negatif test isteme tarafındaki adımını resmileştirecek.

Biden’ın Çarşamba günü imzaladığı kararname ile federal alanlarda maske takma mecburiyeti getirilmişti.

ABD’de tüm hava yolu şirketlerinde ve birçok havaalanında yolculara yönelik çeşitli maske kuralları mevcut. Federal maske kuralı hava yolu şirketlerinin siyasetlerine güçlü bir takviye olacak.

Biden’ın kararnamesinin bilgi formuna nazaran kelam konusu düzenleme havaalanları ile hudutlu değil. Birebir vakitte trenler, deniz araçları ve otobüsler üzere çeşitli toplu taşıma araçlarında da geçerli olacak.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/biden-havaalanlarina-maske-kurali-getiriyor-2273014

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Türk sanayisinden 40’tan fazla ülkeye ihracat

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kocaeli programı kapsamında yüksek hızlı trenlerin (YHT) fren sistemlerini üreten döküm fabrikasını ziyaret etti. Varank, tesiste kilogram başına 40 sentlik ham maddenin 7 dolarlık ürüne dönüştürülerek 40'ın üzerinde ülkeye ihraç edildiğini bildirdi.