Biden 1.400 dolarlık çekten geri adım atmıyor

Global piyasalar ABD’deki teşvik paketi gelişmelerine odaklanırken, ABD Lideri Joe Biden teklifinde ısrarcı bir tavır sergiliyor. ABD …

Global piyasalar ABD’deki teşvik paketi gelişmelerine odaklanırken, ABD Lideri Joe Biden teklifinde ısrarcı bir tavır sergiliyor. ABD vatandaşlarına yönelik 1.400 dolarlık çek teklifinden geri adım atmayacağını belirten Biden kimi Cumhuriyetçileri…

ABD Lideri Joe Biden, piyasaların merakla beklediği teşvik paketinde vatandaşlara ödenecek 1.400 dolarlık teşvik çeklerinden geri adım atmayacağını söyledi.

Cumhuriyetçilerin akabinde Senato Demokratlarıyla da görüşme gerçekleştiren Biden buna rağmen bu çeklere hak kazanma kurallarında sıkılaşmaya gidebileceğini belirtti. Cumhuriyetçiler daha küçük ölçülerde ve daha sıkı kurallar çerçevesinde ABD’li vatandaşlara direkt yardım yapılmasını talep etmişti.

Biden ise Demokratlara birtakım Cumhuriyetçileri kendi tarafına çekebileceklerini söyledi. Görüşme sonrası açıklama yapan Senato Çoğunluk Önderi Chuck Schumer Beyaz Saray ile Demokrat vekillerin büyük bir teşvik paketi için “birlik” olduğunu söyledi.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Lideri Joe Biden’ın Kovid-19 salgınıyla uğraş kapsamında 1.400 dolarlık direkt nakit yardımının bir an evvel gönderilmesi konusunda süratle harekete geçmek için Senato’daki Demokratlar ile anlaştığını bildirmişti. Psaki, Biden ve Demokrat senatörlerin ekonomik dayanak paketinin yasalaşması hedefiyle Cumhuriyetçilerin takviyesini için ellerinden geleni yapacağını belirtmişti.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/biden-1400-dolarlik-cekten-geri-adim-atmiyor-2274012

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler