Besin komitesi toplanıyor

Son günlerde bilhassa temel besin unsurlarındaki fiyat artışları üzerine harekete geçildi. Besin komitesi, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan …

Son günlerde bilhassa temel besin unsurlarındaki fiyat artışları üzerine harekete geçildi. Besin komitesi, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan başkanlığında saat 20.00’de toplanıyor.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Lideri Bendevi Palandöken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmede, son günlerde temel besin eserlerinde yaşanan fahiş fiyat artışlarını lisana getirmiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan da “konuyu kesinlikle tahlile ulaştıracağız” diyerek tedbir alınması talimatı vermişti. Bunun üzerine harekete geçen Besin Komitesi, bu akşam saat 20.00’de Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın mesken sahipliğinde toplanacak.Toplantıya Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Merkez Bankası Lideri Naci Ağbal’ın yanı sıra; ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri de katılacak.

Kovid-19 salgınıyla çaba sürecinde, tarım ve besin eserlerinde fahiş fiyat artışlarını önlemek gayesiyle alınacak önlemler görüşülecek. Üretimde maliyetleri düşürecek yapısal dönüşüm adımlarıyla birlikte, kuraklık ve su kaynaklarının da masada olması bekleniyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/gida-komitesi-toplaniyor-2273632

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Kısa çalışma ödeneği bayramdan önce ne zaman yatacak?

Kısa çalışma ödeneğinin bayramdan önce yatırılıp yatırılmayacağı araştırılan konular arasında bulunuyor. Kurban Bayramı’na az bir zaman kala vatandaşlar ödemelerin erkene alınıp alınmadığını araştırmaya başlamışlardı. Konu ile ilgili müjdeli haberi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk verdi ve bugünden itibaren hesaplara yatırılacağını duyurdu. İşte kısa çalışma ödeneği ödeme tarihleri…