Belli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018 (Aylık 500 Taksitle)

Belli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018 (Aylık 500 Taksitle)

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar 2018 güncel listeyi sizlerlere sunacağız.

Son birkaç yıldır birçok kişinin beklediği haberdi bedeli askerlik. Nihayet hükümetimizin uzun çalışmaları sonucunda bedeli askerlik yasası kabul edildi ve yaş sınırı 25 iken ödenecek para miktarı ise 15 bin lira olarak kesinleşti. Bu durumun sonucunda maddi olarak yetersiz olan bir çok genç halkımız ilk alternatif olarak yine bankalara akın etiler peki acaba şu soruların cevabını veren bankalar hangileridir. bedelli askerlik için uygun kredi veren bankalar bulmak önem arz etmektedir. Çünkü doğru banka ve doğru ödeme planı sağlayan kredi her zaman önceliğimiz olmalıdır. Düşük faiz oranları ile bedelli askerlik kredisi veren bankalar, bedelli askerlik için uygun kredi veren bankalar hangileridir yazımızda paylaşacağız.

 

Bedelli Askerlik Kredisi Var mı? Kullanabilir miyim?

Yıllardır hükümetin tartışıp bir türlü netliğe kavuşturamadığı bedeli askerlik yasası nihayet olumlu sonuçlanıp bir çok gencimizi mutlu etmiştir ama maddi durum yetersizliği yaşayan birçok vatandaşımız bu durum karşısında ne yapacağını henüz karar vermemiş. İşte tam bu vakitte bir çok banka devreye girip vatandaş için birden çok kampanyalar ve paketler sunmaya başlamıştır. Peki bankların sunduğu bu ihtiyaç kredilerinden nasıl faydalanılmalıdır. Öncelikle devletin bedeli askerlik için sunduğu şartlar yerine getirilmeli ve bedeli askerlik kredisi veren banklara başvurmalısınız. Ama kredi başvurusu yaparken sadece bedeli askerlik için gerekli olan miktar için başvuru yapmanızı öneririz, çünkü fazlasını çektiğiniz takdirde daha sonra ödeme planında sorun yaşayabilirsiniz.

 

Aslında bankalarda bedeli askerlik kredisi adı altında kredi veren banka yoktur. Bu kredi ihtiyaç kredisi yada başka farklı bir ad altında açılmış olan paketlerde sunulan kredilerdir. Ve bedeli askerlik kredisi için kredi başvurusu yaparken daha önce uzun süreli çalıştığınız bankları tercih etmeniz dönüşün daha olumlu olmasını sağlayacaktır. yada kredi notunuzun yüksek olduğu bankalarla çalışmalısınız, sadece bedeli askerlik kredisi veriyor diye bir bankayla ilk defa çalışma riskine girmeyin, çünkü daha önce çalıştığınız bankların size ödeme planı konusunda kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz.

 

Bedelli Askerlik için Kredisi Veren Bankalar 2018 (Liste)

Yukarıda da söz etiğimiz üzere bedeli askerlik için kredi başvurusunda bulunacaksanız ya daha önce çalıştığınız bankaları tercih edin yada kredi notunuzun yüksek olduğu bankları tercih edin çünkü yeni çalışacağınız banka belki size olumlu dönüş yapmaz. Tabi ki yine bankanın size vereceği kredi desteği sizin siciliniz ve kredi otunuz belirleyecektir. Eğer kredi notunuz düşük ve siciliniz olumsuz ise büyük ihtimale kredi desteği alamayacaksınız. işte bu yüzden daha önce çalıştığınız bankaları tercih edin.

Aşağıdaki bankalar faiz oranına göre sıralanmıştır.

ING Bank Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %1.74
TAHSİS ÜCRETİ: 75 TL
AYLIK TAKSİT: 596,84 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 21.561.24 TL

Araştırmalara göre şimdilik en uygun faizi veren banka ING Bank. Eğer ING Bank üzerinden başvuru yapacaksanız %1.74 faiz oranı ile 15.000 TL krediyi 36 ay vadede aylık 596 TL taksitlerle kullanabilirsiniz. ING Bank’da faiz oranları kredi notunuza göre değişiklik gösterebilir.

 

QNB Finansbank Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %1.79
TAHSİS ÜCRETİ: 75 TL
AYLIK TAKSİT: 609.57 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 21.767,52 TL

Uygun faiz oranları ile bedelli askerlik kredisi veren bankalar olarak söyleyebileceğimiz bir diğer banka ise QNB Finansbank. Eğer QNB Finansbank üzerinden başvuru yapacaksanız %1.79 faiz oranı ile 15.000 TL krediyi 36 ay vadede aylık 609 TL taksitlerle kullanabilirsiniz. QNB Finansbank’da faiz oranları kredi notunuza göre değişiklik gösterebilir.

 

Türkiye İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %1.80
TAHSİS ÜCRETİ: 75 TL
AYLIK TAKSİT: 603.72 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 21.808.92 TL

Bedelli askerlik kredisi veren bir diğer banka ise Türkiye İş Bankasıdır. Türkiye İş Bankasından 15 Bin TL’lik bir krediyi %1.80 aylık faiz oranı ile, 603 TL’lik taksitlerle kullanabilirsiniz.

TEB Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %1.95
TAHSİS ÜCRETİ: 0 TL!
AYLIK TAKSİT: 621.10 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 22.359,60 TL

Bir diğer bankamız ise CEPTETEB bankasıdır. CEPTETEB, TEB Bankası’nın bir yan kuruluşudur ve değişik hizmetleri vardır. Örneğin yukarıdaki kredide Kredi Tahsis Ücreti öderken, CEPTETEB ile kullanacağınız kredilerde kredi tahsis ücreti ödemezsiniz. CEPTETEB Kredisine İnternetten, SMS yoluyla ve Mobil Uygulama üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

AKBANK Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %2.09
TAHSİS ÜCRETİ: 75 TL
AYLIK TAKSİT: 643.50 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 23.027.61 TL

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar arasındaki başka bir banka ise Akbank. Akbank üzerinden yukarıdaki şartlar doğrultusunda kredi kullanabilirsiniz. Eğer akbank ile çalışıyorsanız internet üzerinden ve SMS yoluyla da başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

KREDİ TUTARI: 15.000 TL
FAİZ: %2.14
TAHSİS ÜCRETİ: 78.75 TL
AYLIK TAKSİT: 643.50 TL
TOPLAM GERİ ÖDEME: 23.244.73 TL

Kredi veren başka bir banka ise Garanti Bankasıdır, fakat bu bankanın faiz oranı oldukça yüksek olduğundan önceliğinizi diğer bankalardan yana kullanabilirsiniz.

 

Bedelli Askerlik Kredisi Başvuru Sonucu Öğrenme

Bankaya bedeli askerlik kredisi başvurusu yaptığınız zaman hemen ardından çok zaman geçmeden ön onay mesajı alırsınız. Daha önce çalıştığınız bankalarla sorun yaşamadıysanız ve sicilinize yansımadıysa herhangi bir durum banka ön onayın ardından hemen kredinizin onaylandığı SMS gelecektir. Gelen mesajdan sonra bankaya uğrayıp paranızı çekebilirsiniz. Şubeden başvuru yaptıysanız dakikalar içerisinde sonucu öğrenirsiniz.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
1 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
Emlak Kredi vergisi hesaplama
Devamını Oku

Emlak Vergisi Hesaplama

Hesaplamayı emlak türüne göre yapın, Verginizi mayıs ve kasım ayları sonuna kadar iki taksitte ödeyin, Konutun büyükşehir içi…
Devamını Oku

İNG Müşteri numarası nasıl öğrenilir?

ING Müşteri no nasıl öğrenilir? 6 Adımda ING Müşteri no öğrenmek için yapmanız gerekenler. ING Müşteri temsilcisine direkt bağlanma hakkındaki detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.