Bayan iç giysi markası halka arz başvurusu yaptı

Türkiye’de halka arz haberlerinin gerisi arkası kesilmiyor. Son olarak bayan iç giysi markası Suwen halka arz için Sermaye Piyasası Heyeti’ne …

Türkiye’de halka arz haberlerinin gerisi arkası kesilmiyor. Son olarak bayan iç giysi markası Suwen halka arz için Sermaye Piyasası Heyeti’ne başvurduğunu duyurdu

Bayan iç giysi markası Suwen, şirket hisselerinin halka arzı kapsamında izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, SPK’ya iletilen taslak izahnamenin şirketin, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın ve Gedik Yatırım’ın adresli internet sitelerinde yayımlandığı bilgisine yer verildi.

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, Deloitte 2020 Bölüm Raporu’na nazaran Türkiye’nin iç giysi mağaza zincirleri ortasında bölümdeki en büyük 5 marka içinde ikinci ve mağaza sayısı artışına nazaran en süratli büyüyen bayan iç̧ giysi perakende şirketi olan Suwen, 2020 yıl sonu prestijiyle Türkiye’nin 81 ilinin 35’inde olmak üzere toplam 111 mağazası ve 573 çalışanıyla faaliyet gösteriyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/kadin-ic-giyim-markasi-halka-arz-basvurusu-yapti-2278293

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler