Bakan Selçuk: 1 Mart itibariyle ilkokullarımız tüm sınıf seviyeleriyle açılacak

Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk, “1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf seviyeleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş formda …

Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk, “1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf seviyeleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş formda haftada 2 gün devam edecek.” dedi.

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime geçiş sürecinin detaylarına ait basın açıklaması yaptı.

Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk, “Köy okullarımızı tüm kademelerde 15 Şubat’ta yüz yüze ve tam vakitli olarak açıyoruz. 15 Şubat’ta tüm bağımsız anaokullarını da tam vakitli açma kararı verdik.” dedi.

Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

“1 Mart’tan itibaren özel ihtiyaçlı öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız, imtihan periyodunda olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak.1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf seviyeleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş biçimde haftada 2 gün devam edecek” dedi.

Bakan Selçuk, “Lise öğrencilerimizin birinci periyottan kalan imtihanları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir.” sözlerini kullandı.

Öğrencilerin okullarda yüz yüze eğitime iştiraklerinin geçen devirde olduğu üzere tekrar velilerin kararına bağlı olacağını belirten Selçuk, “Yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimiz için şubat ayı içerisinde aşı uygulamasının yapılması planlanmaktadır.” diye belirtti.

Öğrenme kayıplarının giderilmesi için kapsamlı bir programa başlayacağız”

Bakan Selçuk, “Farklı sınıf seviyeleri ve okul kademelerinde de vilayet bazlı olarak yüz yüze eğitime başlanmasıyla ilgili kararlar alınabilecektir. Öğrenme kayıplarının giderilmesi için kapsamlı bir programa başlayacağız.” sözlerini kullandı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/bakan-selcuk-1-mart-itibariyle-ilkokullarimiz-acilacak-2273863

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler