Bakan Pekcan’dan hür bölge mükelleflerine yönelik düzenlemeye ait paylaşım

Bakan Pekcan, yüklü olarak yüksek ve orta-yüksek teknolojili üretim yapan özgür bölge firmalarının istihdam ettikleri işçi için yararlandıkları …

Bakan Pekcan, yüklü olarak yüksek ve orta-yüksek teknolojili üretim yapan özgür bölge firmalarının istihdam ettikleri işçi için yararlandıkları stopaj istisnasında yüzde 85 ihracat kaidesinin 2020 yılı için yüzde 80’e düşürüldüğünü belirtti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan, özgür bölgelerde faaliyette bulunan mükelleflere yönelik Cumhurbaşkanı Kararı’na değindi.

Bakan Pekcan paylaşımında, “Pandemiden ötürü yaşanan kahırlar sebebiyle, yüklü olarak yüksek ve orta-yüksek teknolojili üretim yapan özgür bölge firmalarının istihdam ettikleri işçi için yararlandıkları stopaj istisnasında yüzde 85 ihracat kaidesi 2020 yılı için yüzde 80’e düşürüldü. İyi olsun.” sözlerini kullandı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/bakan-pekcan-dan-serbest-bolge-mukelleflerine-yonelik-duzenlemeye-iliskin-paylasim-2274182

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler