Aydem Güç halka arzdan 1 milyar TL bekliyor

Aydem Yenilenebilir Güç A.Ş.’nin halka arzında talep toplama süreci 19 Nisan Pazartesi günü başlayacak ve 22 Nisan Perşembe sona erecek. Hisse …

Aydem Yenilenebilir Güç A.Ş.’nin halka arzında talep toplama süreci 19 Nisan Pazartesi günü başlayacak ve 22 Nisan Perşembe sona erecek. Hisse başına fiyat aralığının 8,50 – 9,90 TL olarak belirlendiği, oransal dağıtım tekniğiyle gerçekleşecek…

Halka arza hazırlanan Aydem Yenilenebilir Güç’ün İdare Konseyi Lideri ve Aydem Güç’ün CEO’su İdris Küpeli, şirketin beş
yılda konseyi gücünü iki katına çıkarmayı amaçladığını söyledi.

Aydem Yenilenebilir Güç, halka arz süreciyle ilgili bilgi vermek gayesiyle çevrimiçi bir basın toplantısı düzenledi.

Şiketin halka arzında talep toplama süreci 19 Nisan Pazartesi günü başlayacak ve 22 Nisan Perşembe sona erecek. Hisse başına fiyat aralığının 8,50 – 9,90 TL olarak belirlendiği, oransal dağıtım yoluyla gerçekleşecek halka arzda, 1 milyar TL’lik gelir hedefleniyor.

Küpeli halka arzdan 1 milyar TL’lik gelir elde etmeyi hedeflediklerini belirtti.

CEO Küpeli şirketin halka arz süreciyle ilgili şunları söyledi: Küresel trendler ve ülkemizin ekonomik gereksinimleriyle irtibatlı olarak yenilenebilir kaynaklarla üretim daha da büyük bir ehemmiyet taşıyor ve gelecek vadediyor. Bu doğrultuda, halka arz için uygun bir periyotta olduğumuzu düşünüyoruz. Halka arzımızda pay başı fiyat aralığı 8,50-9,90 TL olarak belirlendi. Halka arzın büyüklüğü ek hisse satışı ile birlikte toplamda 1,1 milyar TL – 1,3 milyar TL aralığında; halka açıklık oranı da ek hisse satışı ile birlikte toplam yüzde 18,44 olacak.

Maksadımız 5 yıl içerisinde portföyümüzün gücünü iki katına çıkararak 2.000 MW düzeylerine ulaşmak. Şirketimizin son 13 senede gösterdiği yıllık bileşik yüzde 20’lik büyüme oranı, 5 yıllık amacımızın bizim için ne kadar erişilebilir olduğunu kanıtlıyor. Biz Türkiye’nin geleceğini, yenilenebilir gücün geleceği olarak görüyoruz. Bu doğrultuda yenilenebilir güç üretmeye devam edeceğiz.”

Ek satış durumunda büyüklük 1,3 milyar TL’ye çıkacak

Aydem Yenilenebilir Enerji’nin 705 milyon TL’ye artırılacak sermayesinin yüzde 15.6’sını temsil edecek 110 milyon adet hisseleri halka arz edilecek. Halka arz edilecek paylardan 5 milyon adedi artırılan yeni sermayeyi temsil eden hisselerden oluşurken, 105 milyon adedi de mevcut ortaklardan olan Aydem Güç Yatırımları A.Ş.’ye ilişkin hisselerden oluşuyor.

Ayrıyeten buna ek olarak “ek satış” hakkı kullanımı kapsamında, Aydem Güç Yatırımları A.Ş.’ye ilişkin 20 milyon adet hisselerin da ek satışı yapılabilecek. Bu ek satışın gerçekleşmesi sonrasında şirketin halka açıklık oranı yüzde 18,44 olacak. Halka arzda talep toplama fiyatı 8,50 TL – 9,90 TL ortasında gerçekleşecek. Halka arz sonrasında belirlenecek pay fiyatına bağlı olarak halka arzın büyüklüğü 935 milyon TL ile 1,1 milyar TL ortasında oluşacak. Ek satış hakkının kulanılması durumunda da Aydem Yenilenebilir Güç halka arzının azami meblağı 1,3 milyar TL olacak.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/aydem-enerji-halka-arzdan-1-milyar-tl-bekliyor-2278639

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler