Antivirüs şirketinden arabada siber akın tahlili

Kaspersky, daha evvel yalnızca muhakkak bir müşteri yelpazesine sunulan otomotiv sanayisi için özelleştirilmiş özel tehdit istihbaratı (TI …

Kaspersky, daha evvel yalnızca muhakkak bir müşteri yelpazesine sunulan otomotiv sanayisi için özelleştirilmiş özel tehdit istihbaratı (TI) raporlamasını otomotiv sanayisinin genelinin hizmetine sunduğunu duyurdu

Kaspersky’den yapılan açıklamaya nazaran, şirketin TI raporları, araba üreticilerinin bölüme mahsus güvenlik tehditlerini derinlemesine tahlil etmesini sağlıyor ve makus niyetli şahıslar tarafından araçlara, bağlı araç altyapılarına ve araçla ilgili başka sistemlere yönelik hücumlar geliştirmek için kullanılabilecek yolları tespit ediyor.

Karşılaşılan pek çok olay, otomotiv sanayisinde güvenliğine olan ilginin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Bağımsız araştırmacılardan ve otomotiv meraklılarından siber hatalılara kadar otomotivde güvenliğin odak noktası gömülü aygıtların güvenliğinden araçların genel güvenliğine yanlışsız bir kayma yaşadı. Bu, taarruz tekniklerinin artmasına ve üreticilerin bunlara karşı korunmak için uyması gereken yeni yasal ihtiyaçların ortaya çıkmasına neden oldu.

Her rapor, siber olaylar, son güvenlik çalışmaları, konferanslar, konuşmalar, topluluk forumları üzere otomotiv sanayisindeki siber hücumlarla ilgili teknolojik eğilimlere genel bir bakış ve tahlil sunmanın yanı sıra araçlara dair back-end hizmetlerini hedefleyen muhtemel taarruz vektörleri hakkında da bilgiler içeriyor.

Raporda üst seviye yönetici özeti, tehdit açıklamaları ve tekliflerin yanı sıra OEM için özelleştirilmiş yüksek riskli etkinlikler ve güvenlik açıklarına ait bildirimler de yer alıyor.

TI raporu, ivedilikle çözülmesi gereken bir tehdit bulursa müşteri derhal bilgilendiriliyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/antivirus-sirketinden-otomobilde-siber-saldiri-analizi-2273003

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler