Antalya Limanı’nın Katarlılara satışı tamamlandı

Küresel Yatırım Holding, Antalya Limanı’nın Katar merkezli ticari liman işletmecisi QTerminals’a satışının tamamlandığını duyurdu Küresel …

Küresel Yatırım Holding, Antalya Limanı’nın Katar merkezli ticari liman işletmecisi QTerminals’a satışının tamamlandığını duyurdu

Küresel Yatırım Holding A.Ş. (GLYHO), dolaylı bağlı iştiraki Küresel Ports Holding Plc’nin (GPH) Ortadoğu Antalya Liman İşletmeleri A.Ş.’nin (“Port Akdeniz”)QTerminals W.L.L.’ye satışına ait Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu.

Açıklamada GPH’nin kelam konusu satış süreci ile ilgili bütün ön koşulların yerine getirildiğini, gerekli yasal onayların alındığını ve bunun sonucunda Port Akdeniz’in QTerminals’e, daha evvelden kamuya duyurulmuş olan 1.033.158.000 TL (140 milyon ABD Doları) şirket kıymeti üzerinden satışının 25.01.2021 tarihinde tamamlandığını bildirdiği duyuruldu.

Port Akdeniz’in net borç durumu ve borç gibisi kalemlere nazaran yapılan ayarlamalar sonucu satış bedeli 849.837.111 TL olarak gerçekleşti.

KAP açıklamasında QTerminals’ın toplam bedelin 764.853.400 TL’lik kısmını peşin olarak ödediği, bakiyenin 84.983.711 TL’lik kısmının ödemenin yapılacağı günkü TCMB kurundan 2021 yılının son çeyreğinde ödeneceği belirtildi.

Satış sürecine ait açıklamada belirtilen TL cinsi pahanın 25 Ocak 2021 tarihli TCMB Döviz ABD Doları alış kuru olan 7,3797 üzerinden hesaplandığı söz edildi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/antalya-limani-nin-katarlilara-satisi-tamamlandi-2273332

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

SPK iki halka arzı onayladı

SPK, Biotrend Etraf ve Güç Yatırımları A.Ş. ve Çan2 Termik A.Ş. halka arzını onayladı Sermaye Piyasası Heyeti (SPK), Biotrend Etraf ve Güç ...