Ankara Etlik Kent Hastanesi’nin kredisi yapılandırıldı

Türkerler ve Astaldi, 883 milyon euroluk Ankara Etlik Kent Hastanesi kredisini yapılandırdı. Yapılandırmada Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası …

Türkerler ve Astaldi, 883 milyon euroluk Ankara Etlik Kent Hastanesi kredisini yapılandırdı. Yapılandırmada Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Milletlerarası Finans Kurumu (IFC), Credit Agricole, Deutsche Bank, UniCredit üzere milletlerarası finans…

Türkerler ve Astaldi, Ankara Etlik Kent Hastanesi’nin 883 milyon euro fiyatındaki proje finansmanı kredilerinin finansal tekrar yapılandırılmasını tamamladı.

Yapılandırma sürecinde danışmanlık hizmeti veren memleketler arası kontrol ve danışmanlık şirketi EY (Ernst & Young) tarafından yapılan açıklamada, Kamu-Özel İşbirliği (“KÖİ”) modeli kapsamındaki Ankara Etlik Entegre Sıhhat Yerleşkesi Projesi’nin yapılandırma sürecinin muvaffakiyetle tamamlandığı ve inşaat çalışmalarının tekrar başladığı belirtildi.

Yapılandırmada Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Memleketler arası Finans Kurumu (IFC), Credit Agricole, Deutsche Bank, UniCredit üzere memleketler arası finans kuruluşları ile İş Bankası, Akbank ve TSKB üzere yerli bankaların ortalarında olduğu 15’ten fazla banka yer aldı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/ankara-etlik-sehir-hastanesi-nin-kredisi-yapilandirildi-2272818

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler