Amundi Rusya ve Türkiye tahvillerini beğeniyor

Varlık idare şirketi Amundi yüksek getirili gelişen ülke tahvilleri ortasında Rusya ve Türkiye’yi beğendiğini belirtti. Amundi Gelişen Piyasalar …

Varlık idare şirketi Amundi yüksek getirili gelişen ülke tahvilleri ortasında Rusya ve Türkiye’yi beğendiğini belirtti.

Amundi Gelişen Piyasalar Sabit Getirili Menkul Değerler Ünitesi’nden Sergei Strigo ve Yerlan Syzdykov mevzuya dair bir notta “ABD faizlerindeki artışa karşın yüksek getirili ülkelerin faiz konusunda görece daha âlâ performans sergileyeceğini düşünüyoruz” tabirlerini kullandı.

Enflasyonun ölçülü olduğu ortamda gelişmekte olan ülke para ünitelerinin kıymetinin altında performans sergilediği görülürken şimdi erken devirli büyüme ortamı da bu varlık sınıfını destekliyor.

ABD’de beklenen agresif mali siyasetin kısa vadede dolarda değerlenmeye yol açabileceği belirtilirken orta vadede ise dolarda zayıf seyir bekleniyor.

Rusya’nın emtia fiyatlarındaki toparlanmadan dayanak bulması bekleniyor. Türkiye’de ise Merkez Bankası’nın piyasa dostu olan agresif mali sıkılaşma istikametindeki değişiminin ve yabancı yatırımcı pozisyonlanmasının lokal tahviller için destekleyici olduğu tabir ediliyor.

Amundi dolar cinsi tahvillerde ise gelişen ülkelerden yüksek getirili Meksika ve Endonezya’yı, Körfez ülkelerinden de ekonomisindeki güçlü temeller ve iktisadının çeşitliliği nedeniyle Birleşik Arap Emirlikleri’ni beğeniyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/amundi-rusya-ve-turkiye-tahvillerini-begeniyor-2274347

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Gram Altın 2 Kat Artabilir

Son dönemin en popüler yatırım araçlarından birisi haline gelen Gram Altın, şu sıralarda 379 TL’den işlem görüyor. Pandemi döneminde önemli bir ralli yakalayan değerli metalde, bundan sonraki sürecin neler getireceği ise merak konusu. Türk kripto para sektörünün önemli isimlerinden birisi olan Selcoin de son YouTube videosunda bu durumu değerlendirdi. Son dönemde yaptığı uzun vadeli Dolar ve Gram Altın tahminleri ile başarılı olan analiste göre, Gram Altın’da ciddi bir yükseliş kapıda olabilir.