AMB piyasanın faiz indirimlerini göz arkası etmesinden rahatsız

Avrupa Merkez Bankası (AMB) piyasanın faiz indirimlerini göz arkası etmesinden rahatsızlık duyuyor Yetkililere nazaran, Avrupa Merkez Bankası …

Avrupa Merkez Bankası (AMB) piyasanın faiz indirimlerini göz arkası etmesinden rahatsızlık duyuyor

Yetkililere nazaran, Avrupa Merkez Bankası (AMB) siyaset yapıcıları, yatırımcıların büyük ölçüde daha fazla faiz indirimini göz gerisi etmesinden rahatsızlar ve bu tıp bir teşvikin uygulanabilir bir seçenek olmaya devam edeceğini vurgulamayı kabul ettiler.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, İdare Kurulu’nun geçen hafta, piyasa fiyatlandırmasının sıfırın altında bir indirim bahtının ne kadar az olacağını tartıştığını ve bu mümkünlüğü vurgulama gereksiniminde hemfikir olduklarını belirtti. Tartışma, Lider Christine Lagarde’ın Avrupa Merkez Bankası’nın sunduğu geniş seçeneklere odaklanmasıyla sonuçlandı ve siyaset yapıcıların gerekirse tüm araçları kullanmaya hazır olduğunu söyledi.

Tıpkı yetkili, yetkililerin şu anda kısa vadede borçlanma maliyetlerinde bir kesinti yapmayı düşünmediklerini belirterek ekonomik belirsizliğin yüksek kaldığı ve euro’nun görece güçlü olduğu bir devirde yatırımcıların bu türlü bir hareketi göz arkası etmemesi gerektiğini söyledi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/amb-piyasanin-faiz-indirimlerini-goz-ardi-etmesinden-rahatsiz-2273481

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler