Altın rekor kırıyor

Ons Altın, küresel belirsizlik, parasal genişleme ve teşviklerle rallisini sürdürüyor. 1,800$-1,830$ aralığında dengelendikten sonra bu hafta atağını hızlandıran kıymetli metal, 1,898$ seviyesine çıkarak tarihi zirveye çok yaklaştı

Ons Altın, küresel belirsizlik, parasal genişleme ve teşviklerle rallisini sürdürüyor. 1,800$-1,830$ aralığında dengelendikten sonra bu hafta atağını hızlandıran kıymetli metal, 1,898$ seviyesine çıkarak tarihi zirveye çok yaklaştı

Altın ve gümüş, emtia arasında en çok değer kazanan varlıklar olurken ABD tahvil faizindeki düşüş, ABD-Çin gerilimi ve zayıf dolar da fiyatları tetikliyor. Haftanın son işlem gününde kapanışın 1,870$ üzerinde olmasıyla 1,920$ seviyesine doğru hareketin sürmesi bekleniyor.

Yurt içinde ise USD/TRY kuru, eurodaki yükselişin EUR/USD paritesini 1,16’ya taşımasıyla 6,84 seviyesinde işlem görüyor, kur tarafında belirgin bir geri çekilme yaşanmaması ve ons fiyatının da sert yükseliş göstermesi ile altın fiyatları da bu hafta rekor üstüne rekor kırıyor.

Dün 416 TL’ye çıkan GAU/TRY bugün 418 TL ile yeni rekor seviyeye çıkarken çeyrek 687 TL, Cumhuriyet altını ise 2 bin 735 TL’den alıcı buluyor.

Koronavirüs salgınının küresel ekonomiyi yavaşlatması ve yüksek belirsizlikler haliyle güvenli liman talebini artırdı ve bu yılın ilk yarısında altın, yatırımcısına kazandırırken yurt içinde ise altın en çok kar getiren yatırım aracı oldu. Önceki aya kadar BIST öndeydi, ancak onsa bağlı artışla gram ve külçedeki yükseliş öne geçti.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

ABD Ekonomisinde Tarihi Daralma

ABD Ekonomisi tarihi bir daralma yaşayarak yılın 2 çeyreğinde yüzde 32,9 oranında daraldı. Böylece ABD piyasaları tarihin en büyük düşüşünü kaydetmiş oldu.
Devamını Oku

Ziraat Bankası destek kredisi başvurusu 2020 Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu sorgula

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvuru sonucu sorgulama ve Ziraat Bankası destek kredisi başvuru sayfası vatandaşların gündeminde. Pandemi dönemi için uygulanan ekonomik tedbirlerin arasında yer alan ve 3 kamu bankası tarafından sağlanan temel ihtiyaç destek kredisi, hem uygun faiz oranı hem de 6 ay geri ödemesiz olma özellikleriyle dikkatleri çekiyor. Peki 2020 Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu sonuçları sorgulama nasıl yapılır?
Devamını Oku

KYK burs – yurt başvuru işlemleri ne zaman başlıyor?

KYK bursu ve KYK yurdundan yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri için büyük merak devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından alınacak olan burs ve yurt başvuruları ne zaman başlıyor? 2020-2021 Eğitim yılı için geçerli olacak KYK yurt ve KYK burs başvuruları hakkında bilinmesi gerekenler haberimizde...