Almanya Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını kaldırmadı

Almanya Covid-19 seyahat uyarısı listesini güncelledi. Almanların gözde tatil mekanlarının başında gelen Türkiye için seyahat uyarısı kaldırılmadı.

Almanya Covid-19 seyahat uyarısı listesini güncelledi. Yapılan itirazlara rağmen Türkiye’ye geliş yasağının ağustos ayına kadar devam etmesi bekleniyor. Bu durumda Türkiye’den Almanya’ya gidenlerin hava limanlarında COVID-19 testi yapmaları zorunlu hale getirilecek.

Almanya’nın seyahat uyarısı yaptığı 130 ülke arasında Amerika Birleşik Devletleri ve gelişmiş Avrupa ülkeleri de bulunuyor. Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan riskli ülkelerden geri dönen yolcuların 14 gün süreyle kendilerini karantinaya alması gerekiyor.

Almanya seyahat kısıtlaması getirdiği riskli ülkeleri belirlerken 100 kişiden 50 kişilik enfekte kişisini baz alıyor. Türkiye’de açıklanan resmi rakamlar bu sayıların altında olsa da Almanya’nın riskli ülkeler grubunda yer almaya devam ediyor.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Fransa Ekonomisinde Tarihi Daralma

Fransa ekonomisi koronavirüs kısıtlamalarının etkisiyle diğer ülkelerle birlikte yılın ilk yarısında tarihi daralma yaşadı.
Devamını Oku

Vakıfbank Bayram Kredisi Kredi Başvuru Ekranı

VakıfBank 3 ay ödemesiz Bayram Kredisi veriyor. 0,89 Faiz oranları ile 60 aya kadar 7 farklı geri ödeme planı seçeneği sunan banka, başvurular internet üzerinden, SMS ile ve şubeler aracılığı ile alıyor. İşte Bayram Kredisine dair merak edilen tüm detaylar...