Almanya Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını kaldırmadı


Almanya Covid-19 seyahat uyarısı listesini güncelledi. Almanların gözde tatil mekanlarının başında gelen Türkiye için seyahat uyarısı kaldırılmadı.

Güncelleme:

Almanya Covid-19 seyahat uyarısı listesini güncelledi. Yapılan itirazlara rağmen Türkiye’ye geliş yasağının ağustos ayına kadar devam etmesi bekleniyor. Bu durumda Türkiye’den Almanya’ya gidenlerin hava limanlarında COVID-19 testi yapmaları zorunlu hale getirilecek.

Almanya’nın seyahat uyarısı yaptığı 130 ülke arasında Amerika Birleşik Devletleri ve gelişmiş Avrupa ülkeleri de bulunuyor. Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan riskli ülkelerden geri dönen yolcuların 14 gün süreyle kendilerini karantinaya alması gerekiyor.

Almanya seyahat kısıtlaması getirdiği riskli ülkeleri belirlerken 100 kişiden 50 kişilik enfekte kişisini baz alıyor. Türkiye’de açıklanan resmi rakamlar bu sayıların altında olsa da Almanya’nın riskli ülkeler grubunda yer almaya devam ediyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Enflasyonun etkisi Gıdadan belli olacak

MB Başkanı Murat Uysal, gıda fiyatlarının daha da artacağını, petrolün yükseleceğini, işsizlere ise çare olacak bir gelişme olmayacağını söyledi. MB yıl sonu enflasyon tahminini 1.5 puan artırarak yüzde 8.9’a yükseltti.
Devamını Oku

Elektrik faturalarında yeni dönem

Yeşil Tarife kapsamında enerji temin eden tüketicilerin faturalarında, kullanılan enerjinin temiz kaynaklardan üretildiğini gösteren özel bir işaret yer alacak.
Devamını Oku

İspanya’da pandemi nedeniyle 1 milyon istihdam kaybı

İspanya Ulusal İstatistik Enstitüsü'ne bağlı Aktif Nüfus Anketi, kurumunun açıkladığı verilere göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomide yarattığı olumsuz etkilerden dolayı yılın ikinci çeyreğinde 1 milyondan fazla istihdam kaybı yaşandı.