Almanya Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını kaldırmadı

Almanya Covid-19 seyahat uyarısı listesini güncelledi. Almanların gözde tatil mekanlarının başında gelen Türkiye için seyahat uyarısı kaldırılmadı.

Almanya Covid-19 seyahat uyarısı listesini güncelledi. Yapılan itirazlara rağmen Türkiye’ye geliş yasağının ağustos ayına kadar devam etmesi bekleniyor. Bu durumda Türkiye’den Almanya’ya gidenlerin hava limanlarında COVID-19 testi yapmaları zorunlu hale getirilecek.

Almanya’nın seyahat uyarısı yaptığı 130 ülke arasında Amerika Birleşik Devletleri ve gelişmiş Avrupa ülkeleri de bulunuyor. Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan riskli ülkelerden geri dönen yolcuların 14 gün süreyle kendilerini karantinaya alması gerekiyor.

Almanya seyahat kısıtlaması getirdiği riskli ülkeleri belirlerken 100 kişiden 50 kişilik enfekte kişisini baz alıyor. Türkiye’de açıklanan resmi rakamlar bu sayıların altında olsa da Almanya’nın riskli ülkeler grubunda yer almaya devam ediyor.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

BES ile toplanan paralar özel sektöre kredi olarak dönebilir

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bireysel Emeklilik Sistemi'nde toplanan milyarlarca liranın özel sektöre kredi olarak verilebileceğini söyledi. Tartışma yaratan konuya muhalefet kanadından da tepki geldi. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu konu hakkında yaptığı açıklamada, "Parası biten vatandaş, 'belki para koymuş da unutmuşumdur' diye yazlık ceketin cebine bakar ya, işte BES’e el koymak da onun gibi." derken, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, "Böyle bir işlemde devlete olan güveni ortadan kaldırırsınız." açıklamasında bulundu. CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ise, "Yaşanan maalesef bir hayal pazarlaması." ifadelerini kullandı.