Almanya karantinayı 14 Şubat’a kadar uzatıyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkedeki karantinanın 14 Şubat’a kadar uzatılması için eyalet başkanlarıyla uzlaşmaya vardı Almanya Başbakanı …

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkedeki karantinanın 14 Şubat’a kadar uzatılması için eyalet başkanlarıyla uzlaşmaya vardı

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve eyalet önderleri, Salı günü, koronavirüsle uğraş kapsamında atılan adımların bir modülü olarak, birçok mağaza ve okulun kapatılmasını 14 Şubat’a kadar uzatmaya karar verdi.

Son günlerde yeni enfeksiyonlar azalıyor ve ağır bakım üniteleri üzerindeki baskı biraz azaldı, fakat virologlar virüsün daha bulaşıcı varyantlarının mümkün yayılmasından telaş ediyor.

Federal hükümet, uzatma nedeniyle şirketlere yardımın güzelleştirilmesi gerektiğini önerirken bu bahiste bir çalışma kümesi oluşturacağı da belirtildi.

Berlin Belediye Lideri Michael Mueller, “Enfeksiyon sayıları birkaç haftadır düşüyor yahut dinginleşiyor ve bu âlâ fakat artık karşılık vermemiz gereken çok agresif bir mutasyonla karşı karşıyayız. Bir sistem de meskenden çalışmayı artırmak olacak” dedi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/almanya-karantinayi-14-subat-a-kadar-uzatiyor-2272848

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler