Almanya fabrika siparişleri Şubat’ta yükseldi

Almanya fabrika siparişleri, Şubat ayında yüzde 1,2 yükseliş kaydetti Almanya fabrika siparişlerinin Şubat ayında yükselmesi, Avrupa’nın en …

Almanya fabrika siparişleri, Şubat ayında yüzde 1,2 yükseliş kaydetti

Almanya fabrika siparişlerinin Şubat ayında yükselmesi, Avrupa’nın en büyük iktisadının karantina tedbirlerine karşın toparlanmaya devam ettiğini gösteriyor.

Siparişler yüzde 1,2 artışla Bloomberg anketindeki beklentilere paralel gelirken, artışın büyük bir kısmı mallarından geldi.

Datalar Almanya iktisadının ve imalat kesiminin son karantinalara karşı ne kadar güçlü olduğunu gösterirken, restoran, otel ve marketlerin kapalı kalmasıyla ekonomistler hala üretim çıktılarında birinci çeyrek için daralma bekliyor.

Şansölye Angela Merkel’in hükümeti ise üçüncü dalgayı önlemek için kısıtlama tedbirlerini sıkılaştırmayı tartışıyor. Ağır hasta sayısı Almanya’da artmaya devam ederken aşılama çalışmaları da istenilen sürate ulaşamadı.

Euro bölgesindeki ülkeler bu çeyrekte aşı tedariklerini artırarak toplumun bağışıklığını güçlendirmeyi ve böylelikle kısıtlamaları kaldırmayı hedefliyor. Ekonomistler 2021 yılında Euro bloğunun yüzde 4 civarında büyümesini bekliyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/almanya-fabrika-siparisleri-subat-ta-yukseldi-2278107

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler