Almanya 2021 büyüme varsayımını düşürdü

Almanya 2021 yılına ait büyüme varsayımını yüzde 4.4’ten yüzde 3’e düşürdü Almanya, yıllık iktisat raporu ilgili bilgi sahibi bir kaynağa …

Almanya 2021 yılına ait büyüme varsayımını yüzde 4.4’ten yüzde 3’e düşürdü

Almanya, yıllık iktisat raporu ilgili bilgi sahibi bir kaynağa nazaran ekonomik büyüme kestirimini yüzde 4.4’ten yüzde 3’e indirdi.

İktisat Bakanı Peter Altmaier, gelecek hafta Çarşamba günü gerçekleştirilecek bir basın toplantısında hükümetin iktisat raporunu açıklayacak.

Avrupa’nın en büyük iktisadının koronavirüsten öbür ülkelere kıyasla daha az etkilenmesine rağmen karantina tedbirlerinin büyümeyi birinci çeyrekte değerli ölçüde aşağı çekmesi bekleniyor.

Almanya iktisadında imalat kesiminin takviyesiyle kaydedilen büyümenin, Temmuz’dan bu yana en düşük suratında gerçekleşmesiyle birlikte resesyon kaygıları sürüyor.

Euro Bölgesi’nde de pandemi kısıtlamaları ile işletmelerin kapalı kalmasından ötürü iktisadın çift tabanlı resesyona hakikat gidişi Ocak’ta sürat kazandı.

IHS Markit’in Euro Bölgesi Bileşik PMI verisi Ocak’ta 47.5’e geriledi. Hizmet dalı endeksinde ise Mayıs’tan beri en sert ikinci daralma yaşandı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/almanya-2021-buyume-tahminini-dusurdu-2273146

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler