Akbank Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme Nasıl Yapılır?

Sizde Akbank aracılığı ile Kredi Notu puanınızı banka sistemi üzerinden sorgulayarak öğrenmek isterseniz bu içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

 

Akbank’ın kredi notu sorgulama sayfası ile anında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer notunuz düşük çıkarsa; yükseltmek için önlemlerinizi alabilir ve bu sayede kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi notunuzu düzenli olarak sorgularak sizde krediye ihtiyacınız olduğu zamanlarda beklemeden kredinizi onaylatabilirsiniz. Notunuzu yükseltmek için sitemizde yer alan özel içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

 

Akbank Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sizlere Akbank kanalı ile en sık kullanılan sorgulama yöntemlerini anlatacağız. Bunlar; Akbank Direkt uygulaması, Akbank İnternet Şubesi ve banka şubelerinden kredi notunuzu sorgulaması yöntemleridir. Akbank’ın internet şubesi yardımı ile sorgulama yapabilmek için öncelikle İnternet Şubesine giriş yapmak gerekmektedir. Giriş için şifreye sahip değilseniz, yeni şifre butonu üzerinden İnternet Şubesi kullanımını aktif edebilirsiniz. Bankanın kullanıcısı değilseniz, hesap açtırarak bu adımları takip edebilirsiniz. Şifremizi aldıktan sonra İnternet şubesine giriş butona tıklayarak girişini yapabilirsiniz. Sonra “Başvuru ve nakit” Seçeneği sayfasından Risk Raporu (Findeks) menüsüne tıklayarak kolaylıkla kredi notunuzu sorgulayıp öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu, günümüzde kredi çekebilmek için başvuru yaparken bankaların incelediği ve dikkate aldığı en önemli etkendir. Günümüzde kredi çekebilmek için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Düşük olan kredi notları bankaya güven vermediği için kredinin geri ödemesinin gerçeklemeyebileceğinden onaylanmamayabilir. Günümüzde bu notu dikkate almadan kredi veren bankalar hemen hemen yoktur. Kredi notu düşük olan bireylerin notlarını yükseltebilirler. Kredi notunu yükseltmek için yapılması gereken teknikleri uygulayarak, fatura ve diğer finansal işlemlerin otomatik ödeme talimatı gibi etkenlerle yükseltebilirsiniz. Bu işlemler aynı zamanda bütün finansal işlemlerinizin hepsini kapsamaktadır.

 

Akbank Direkt ile Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Kredi notunu sorgulayıp öğrenmenin en kolay yollarından biride, Akbank’ın mobil uygulaması olan Akbank Direckt’i indirerek sorugulamaktır. Akbank Direkt uygulamasını indirdikten sonra Menülerden Nakit İhtiyacı bölümünde Risk Raporu sekmesinden kolaylıkla kredi notunuzu sorgulayıp öğrenebilirsiniz. Akbank’ın bu hizmeti sayesinden kredi punaı durumunuzu öğrenerek finansal durumunuzu şekillendirebilirsiniz.

 

Akbank Direkt uygulamasını indirmek için tıklayın.

 

Kredi Notu Aralığı

Kredi notu aralığı, kredi çekmek isteyen kişilerin durumunu gözönünde bulundurarak kredi için uygunluk seviyesini belirlemek için kullanılmakta olan tablodur. Kredi notunuza göre aşağıda yer alan tablo kredi için uygunluğunuzu kontrol edebilirsiniz.

0 – 500: Kredi çekebilmeniz çok düşük ihtimaldir.
500-800: Kredi başvurularında riskli gruba girer ve ipotek yada kefil istenir.
1100 – 1400: Borçlarını zamanında ve düzenli ödeyen kişiler bu grupta yer alır.
1400 üzeri: Tüm bankalardan kolaylıkla kredi çekebilen kişilerdir.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler