Akbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?

ak bankası

Günümüzde pek çok bankacılık işlemi banka şubelerine gitmeden halledilebilmektedir. Önce ATM’ler sayesinde bankacılık işlemlerini her yerden yapabilir hale gelmiştik. Şimdi ise internet ve mobil bankacılık teknolojileri sayesinde evden çıkmadan bankacılık işlemlerimizi halledebiliyoruz.

Akbank internet bankacılığı da Akbank’ta yapacağınız pek çok işlemi bilgisayarınızdan ve mobil cihazlarından yapabilmenin konforunu size sunuyor. Akbank mobil şubesi sayesinde bu işlemler daha da pratik bir hâle geliyor.

Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Akbank internet bankacılığı şifre alma işlemi güvenlik amaçlı yapılması gereken bir işlemdir. www.akbank.com.tr’ye girdikten sonra sağ üstte bulunan “Şifre Al” seçeneğine tıklamalısınız. Daha sonra açılan pencerede kutucuklarda istenen bilgileri doldurmanız gerekir. İlk önce müşteri veya TC. kimlik numaranızdan birini girmeniz gerekmektedir. Alttaki kutucuklara ise sırasıyla annenizin evlenmeden önceki soyadının ilk ve son harfini yazmalısınız. Daha sonra ise kart numaranızın son dört hanesini girmelisiniz.

Bir sonraki adımda sizden Akbank kartınızın şifresi istenecektir. Daha sonra cep telefonunuza gönderilecek şifreyi girerek Akbank internet bankacılığı şifre alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Akbank Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Akbank mobil şubesi mobil cihazınızla bankacılık işlemlerini çok daha hızlı ve pratik gerçekleştirmenizi sağlar. Akbank mobil şubesi şifre alma işlemi güvenlik nedeniyle zorunlu olan bir işlemdir. Akbank mobil şubesi uygulaması olan Akbank Direkt’i telefonunuza indirdikten sonra açılan ekranda sol alttan “Şifre Al” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Daha sonra açılan sayfada Müşteri/ TC Kimlik No yazan kutucuğa bu iki seçenekten birini girmelisiniz. Sonraki iki kutucuğa sizden istenen “Annenizin evlenmeden önceki soyadının ilk harfi ve son harfi” bilgilerini girmelisiniz. Son olarak en alt sağdaki kutucuğa ise Akbank kartınızın son dört hanesini girerek “Devam” seçeneğine tıklamalısınız.

İlerleyen adımlarda Akbank kart şifreniz ve sms onay şifrenizi girerek yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Böylelikle Akbank mobil şubesi şifre alma işleminizi tamamlamış olursunuz.

Diğer Bankaların Şifre Alma İşlemleri İçin

Denizbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Garanti Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
İNG Bank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube Şifre Alma Nasıl Yapılır?
İş Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Odeabank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Yapı Kredi Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
QNB Finansbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi (EnPara) Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Vakıf Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
8 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler