Akbank EFT ve Havale Saatleri – İşlem Ücretleri

Akbank EFT ve Havale Saatleri – İşlem Ücretleri

 

Akbank hesabınızdan başka bir banka hesabına para transferini EFT işlemi ile yapabilirsiniz. Ancak EFT işlemleri EFT saatleri içerisinde yapılmalı, EFT saatleri dışında yapılan işlemler bir sonraki işgününe gerçekleşir.
Akbank EFT işlemlerinizi sabah 09.00’den akşam saat 17.15’ye kadar yapabilirsiniz. Zamanında yapıldığı takdirde EFT işlemleri birkaç dakika içerisinde kontrol edilir ve onaylanır. EFT işlemi onaylandı takdirde birkaç dakika içerisinde diğer banka hesabına para transferi gerçekleşir.

 

Tavsiye Bağlantı: EFT Nedir?

 

Çok sık olmamakla birlikte bazen banka yoğunluğundan EFT işlemleriniz gecikebilir. İşlem geciktiği takdirde biraz beklemek gerekir, mesai saatleri bitmeden işlem gerçekleştirilir.

Gerekli bilgiler yanlış girildiğinde EFT işlemi gerçekleşmez, bu durumda EFT işlemleri için istenen bilgileri kontrol etmeniz ve yanlış bilgileri düzeltmeniz, eksik bilgileri var ise girmeniz gerekir. Bilgiler doğru girildiğikten sonra banka havuzunda bekleyen para, diğer banka hesabına transfer edilir.

Herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için EFT işlemlerini yapacağınız sırada bankamız EFT saatleri ve günleri ile resmi tatil günlerini hesaba katmanız gerekir. Mesai saatleri içerisinde yapılan EFT işlemleri kısa bir sürede gerçekleştirilir.

 

Akbank EFT İşlem Ücretleri

Akbank EFT saatleri içinde yapılacak işlem için en düşük ücreti EFT’yi Mobil Bankacılık veya İnternet Bancılığı ile yaparak ödersiniz. EFT işlemini Akbank kredi kartını ile de gerçekleştirebilirsiniz. Banka bu işlemde %6,5 tutarandı bir mebla kesinti yapmaktadır. Kreid kartınıza bu işlem ay sonu ekstrenizde tek çekim olarak yansımaktadır. Akbankın günlük olarak sunduğu EFT işlem limitleri ise 250.000 TL olarak belirtilmektedir. İşlem ücreti, eft işlemini kullandığınız kanala göre değişkenlik göstermektedir.

Akbank işlem ücretleri şu şekildedir;

Alo Akbank ile yapılan EFT işlemleri için 45 TL ile 85 TL arasında,
Cep Şubesi ile yapılan EFT işlemleri için 3,95 TL,
Akbank İnternet Şubesi ile yapılan EFT işlemleri için 4,50 TL,
Akbank ATM ile yapılan EFT işlemleri için 10 TL,

 

Akbank EFT ve Havale Yapılabilecek Kanallar

  • Şubeler,
  • Akbank İnternet Bankacılığı,
  • Mobil Bankacılık Uygulaması,
  • Çağrı Merkezi, (444 2 525)
  • ATM aracılığıyla yapabilirsiniz.
Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
22 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
akbank_müsteri_hizmetleri_direk_bağlanma_2019
Devamını Oku

Akbank Banka Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma – 2020

Akbank iletişim kanalları dijital ve doğrudan iletişim olmak üzere farklı yöntemler üzerinden müşteri desteği sunar. Mobil ve dijital bankacılık anlayışı sayesinde firma tarafından hem web hem de mobil uygulamalar üzerinden de müşteri desteği sunulmaktadır. Türkiye’nin önde gelen bankalarından Akbank, günün her saatinde 7 gün 24 saat müşteri iletişim merkezleri ve müşteri hizmetleri üzerinden yardım sunar.