Akaryakıt dalına teminat kuralı getiriliyor

AK Parti, Vergi Yol Kanunu ile Kimi Kanunlarda Değişiklik öngören 15 unsurluk kanun teklif Meclis Başkanlığına sundu. Teklifle akaryakıt bölümüne …

AK Parti, Vergi Yol Kanunu ile Kimi Kanunlarda Değişiklik öngören 15 unsurluk kanun teklif Meclis Başkanlığına sundu. Teklifle akaryakıt bölümüne teminat koşulu öngörüldü

Meclis’e sunulan teklife nazaran, akaryakıt, LPG, tütün mamulleri ve alkollü içecek bölümlerinde birinci sefer faaliyet göstereceklerden 10 milyon TL halihazırda faaliyet gösterenlerden ise 100 milyon TL’yi geçmemek üzere bir evvelki yıl brüt satışlarının yüzde 1’i meblağında teminat alınacak.

AK Parti, Vergi Yöntem Kanunu ile Kimi Kanunlarda Değişiklik öngören 15 unsurluk kanun teklif Meclis Başkanlığına sundu.

Bloomberg HT’nin de gördüğü teklife nazaran, akaryakıt, LPG, tütün mamulleri ve alkollü içecek bölümlerinde birinci kere faaliyet göstereceklerden 10 milyon TL halihazırda faaliyet gösterenlerden ise 100 milyon TL’yi geçmemek üzere bir evvelki yıl brüt satışlarının yüzde 1’i meblağında teminat alınacak.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/akaryakit-sektorune-teminat-sarti-getiriliyor-2278657

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler