Ak Portföy’den yeni yatırım fonları

Ak Portföy, Alternatif Güç, Sıhhat Kesimindeki Yenilikçi Şirketler ve Yerli Yüksek Teknoloji temalarından oluşan yatırım fonlarını “Yatırımın …

Ak Portföy, Alternatif Güç, Sıhhat Kesimindeki Yenilikçi Şirketler ve Yerli Yüksek Teknoloji temalarından oluşan yatırım fonlarını “Yatırımın Geleceği” çatısı altında tasarruf sahiplerine sundu

Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı Alternatif Güç, Sıhhat ve Yerli Yüksek Teknoloji temalarından oluşan yatırım fonlarını “Yatırımın Geleceği” teması altında tasarruf sahipleriyle buluşturduklarını söyledi.

Ersarı konaya dair, “2020 yılı yüksek teknoloji ve sürdürülebilirlik temalarının insanlığın geleceği açısından ne kadar hayati ehemmiyette olduğunu gözler önüne serdi. Geleceği şekillendiren bu süratli dönüşümün odağında, günümüzün gereksinimlerine ve yatırımcıların beklentilerine yanıt verebilen eser, hizmet ve iş modelleri yer alıyor. Kesimin en geniş yatırım kozmosuna sahip ve yenilikçi kurumu olarak yatırımcılarımızın; dünyamızın, ülkemizin ve ekonomimizin geleceğine yatırım yapmasına imkan verecek yeni kuşak eser seçenekleri kazandırmak için ağır bir halde çalışıyoruz. Bu bakış açısıyla, Alternatif Güç, Sıhhat ve Yerli Yüksek Teknoloji temalarından oluşan yatırım fonlarımızı “Yatırımın Geleceği” teması altında tasarruf sahipleriyle buluşturduk” diye konuştu.

Dünya yenilenebilir güç ihtilalinin eşiğinde…”

Alternatif güç temasının uzun yıllar boyunca yatırım portföylerinin vazgeçilmez bir modülü haline geleceğini belirten Ersarı . “İngiltere birkaç yıl sonra dizel ve akaryakıtlı araçların satışını büsbütün yasaklayacağını açıkladı. Dünya yenilenebilir güç ihtilalinin eşiğinde. Dünyanın karbon yakıtlarına dayalı bir ulaşım altyapısından elektriğe dayalı bir altyapıya dönüşümü, yenilenebilir güç şirketlerine yatırım alanında da büyük fırsatlar yaratıyor. Türkiye’nin alternatif güç dönüşümüne yatırım yapan birinci fonu olan Ak Portföy Alternatif Güç Fonu, güneş, rüzgar, pil ve güç depolama teknolojileri alanında, Samsung Battery, Solar Edge, Siemens, Vestas üzere dünyanın önde gelen, seçilmiş 20 şirketine, eşit yüklü yatırım yapma imkanı sunuyor. Bu alandaki şirketlerin önümüzdeki periyotta giderek daha da fazla ön plana çıkacağına inanıyoruz.” dedi.

Ak Portföy Sıhhat Dalı fonumuz seçilmiş 20 küresel sıhhat bölümü şirketine yatırım yapıyor…”

Ersarı sıhhat temasına yatırım yapan birinci fon olma özelliği taşıyan Ak Portföy Sıhhat Bölümü fonunun, ilaç, aşı, bioteknoloji, genetik, ileri sıhhat teknolojisi alanlarında Pfizer, Astrazeneca, Moderna, Novartis üzere insanlığın gelecekte karşılaşacağı sıhhat meselelerinin tahlilinde kıymetli rolü oynaması beklenen, seçilmiş 20 küresel sıhhat dalı şirketine yatırım yaptığını kaydetti. Böylelikle, tasarruf sahiplerinin bilhassa içinden geçtiğimiz bu devirde bu güçlü temayı da yatırım portföylerine ekleme talihi olacağını vurguladı.

Tıpkı dünyanın geleceğinin teknolojide olması üzere, yatırımın geleceği de teknolojide.”

Yatırımın geleceğinin, teknolojik dönüşümde olduğunun altını çizen Ersarı; “Yatırımcılar içinde bulunduğumuz pandemi periyodunda geleceğe yatırım konusuna odaklanmış görünüyorlar.

Geçtiğimiz periyotta Yeni Teknolojiler Fonu’muza gösterilen ilgi, yaklaşık 30 bin yatırımcısı ile bunu kanıtlıyor. Tıpkı dünyanın geleceğinin teknolojide olması üzere, yatırımın geleceği de teknolojide. Bu, hayli dinamik bir tema ve dönüşüm daha yeni başlıyor. Ülkemizin gelecekte global olarak daha yüksek rekabet gücüne sahip bir ülke olabilmesini sağlayacak olan güç teknolojiye yatırım yapan şirketlerimiz olacak.

Bu kapsamda kurduğumuz yeni fonumuz Borsa İstanbul’da süreç gören teknoloji şirketleri ile AR-GE’ye ayırdığı kaynak prestijiyle öne çıkan şirketlerimize yatırım yapma imkanı sunuyor. Geleceğin yatırımları eser ailesinin bir öbür üyesi olan Ak Portföy Teknoloji şirketleri Pay senedi (Yerli Teknolojiler) Fonumuz Aselsan, Logo, Turkcell, Karel, üzere Türkiye’nin seçilmiş 20 teknoloji şirketine eşit tartıyla yatırım fırsatı sunuyor. Ak Portföy, yatırımcılarımızın geleceğe yatırım yapabilmesi için muhtaçlık duyduğu yeni eser ve hizmetlerle yatırımcılara farklı yatırım temaları sunabilme konusundaki liderliğini önümüzdeki periyotta de sürdürecek” diyerek kelamlarını tamamladı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/ak-portfoy-den-yeni-yatirim-fonu-2273445

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler