Ak Portföy’den salgın sonrasına yatırım yapan Turizm ve Seyahat Fonu

Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı, “Ak Portföy Turizm ve Seyahat Fonu, Kovid-19 sonrası dünyada öne çıkması beklenen online rezervasyon …

Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı, “Ak Portföy Turizm ve Seyahat Fonu, Kovid-19 sonrası dünyada öne çıkması beklenen online rezervasyon, otelcilik, turizm, seyahat ve hava yolu şirketlerine yatırım için eşsiz bir fırsat sunuyor” dedi

Ak Portföy’den yapılan açıklamaya nazaran, salgın sonrasında, ertelenen turizm ve seyahat harcamalarının dünya çapında süratle yükselmesi bekleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı, Ak Portföy’ün bölümde birçok birincisi gerçekleştirdiğini belirterek, ‘Sektörün en yenilikçi kurumu olarak, dünyada pandeminin bitişi sonrası oluşabilecek trendlere karşılık veren Turizm ve Seyahat Fonumuzu tasarruf sahipleriyle buluşturduk. Ertelenen gereksinimlerden yola çıkarak seyahat motivasyonunun arttığını gözlemliyoruz. Bu doğrultuda seyahat bölümünün pandemi devri sonrasında hiç olmadığı kadar değer kazanacağı görüşündeyiz. Turizm dalı farklı hizmet bileşenlerinden oluşuyor ve beraberinde birçok alanı da içine alıyor.’ tabirlerini kullandı.

“Yatırımcıların, pandemi sonrası gelecek planlarına odaklandığını görüyoruz”

Ersarı, Ak Portföy Turizm ve Seyahat Fonu’nun, Kovid-19 sonrası dünyada öne çıkması beklenen online rezervasyon, otelcilik, turizm, seyahat ve hava yolu şirketlerine yatırım için ‘benzersiz’ bir fırsat sunduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

‘Ak Portföy Turizm ve Seyahat Fonumuz, Airbnb, Uber, booking.com, TripAdvisor üzere yeni jenerasyon seyahat kültürünü yaratan şirketlere Hilton, Marriot, Wyndham üzere memleketler arası otel zincirlerine, Lufthansa, Air France, THY, Pegasus üzere büyük hava yolu şirketlerine, TAV Havalimanları, DO & CO üzere havacılık alanında faaliyet gösteren kuruluşlara yatırım yapıyor. Kısıtlayıcı önlemlerin uygulandığı periyotlar kademeli olarak son bulduğunda bu alandaki şirketlerin giderek daha fazla ön plana çıkacağına inanıyoruz.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/ak-portfoy-den-salgin-sonrasina-yatirim-yapan-turizm-ve-seyahat-fonu-2278579

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler