AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş.( Bağlı Taraf Süreçleri

AFYON CIMENTO 2021-01-27 tarihli – KAP bildirimleri Bloomberg HT’de! AFYON CIMENTO ile ilgili en sıcak gelişmeleri takip etmek için artık …

AFYON CIMENTO 2021-01-27 tarihli – KAP bildirimleri Bloomberg HT’de! AFYON CIMENTO ile ilgili en sıcak gelişmeleri takip etmek için artık tıklayın!

AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş.( Bağlı Taraf Süreçleri )

İlgili Şirketler [] İlgili Fonlar [] Türkçe
Bağlantılı Taraf Süreçleri

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Mevzuya Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Sermaye Piyasası Heyeti’nin (SPK) Seri II.17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği’nin 10 uncu unsuru yeterince, Şirketimiz ile ilişkili tarafları arasındaki yaygın ve süreklilik arz eden süreçlerin bir hesap dönemi içerisindeki tutarının, alış işlemlerinde kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan satışların maliyetine olan oranının, satış işlemlerinde kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına olan oranının %10’una yahut daha fazlasına ulaşacağının öngörülmesi durumunda işlemlerin koşullarına ve piyasa koşulları ile karşılaştırılmasına ilişkin olarak bir rapor hazırlanması ve raporun veya sonucunun açıklanması gerekmektedir.  
Bu kapsamda, Şirketimizin 2021 hesap döneminde “İlişkili Taraflarla Yapılması Planlanan İşlemler” hakkında hazırlanan rapor, Yönetim Kurulumuzun 27 Ocak 2021 tarihli ve 316 sayılı kararı uyarınca incelenerek kabul edilmiş ve raporun sonuç kısmının KAP’ta duyurulmasına karar verilmiştir.      
Buna nazaran  
a. Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.’nin 2020 yılında Enerjisa Elektrik Gücü Toptan Satış A.Ş. ile yapmış olduğu elektrik gücü alım süreçleri, piyasa şartlarına ve emsallerine uygun olarak gerçekleştirilmiştir. Birebir biçimde Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.’nin 2021 yılında Enerjisa Elektrik Gücü Toptan Satış A.Ş. ile yapacağı süreçler, Şirket bütçesinde planlanan çerçevede emsallerine ve piyasa şartlarına uygun olarak gerçekleştirilecektir.
b. Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.’nin 2020 yılında Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye gerçekleştirdiği dökme çimento satış süreçleri, piyasa şartlarına ve emsallerine uygun olarak gerçekleştirmiştir. Tıpkı formda Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş.’nin 2021 yılında Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye gerçekleştireceği yaygın ve süreklilik arz eden nitelikteki dökme çimento satışları Şirket bütçesinde planlanan çerçevede emsallerine ve piyasa şartlarına uygun olarak gerçekleştirilecektir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/905083

BIST

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/borsa/hisse/afyon-cimento/kap-haberi/254961

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler