ABD’li medya devi BluTV ile Türkiye’ye giriyor

Türkiye’nin birinci streaming şirketlerinden biri olan BluTV’nin ABD’li bir medya şirketiyle iştirak kuracağı belirtildi Türkiye streaming …

Türkiye’nin birinci streaming şirketlerinden biri olan BluTV’nin ABD’li bir medya şirketiyle iştirak kuracağı belirtildi

Türkiye streaming pazarına yeni bir oyuncu geliyor.

Bahse yakın kaynakların Bloomberg HT’ye verdiği bilgiye nazaran ABD’li medya şirketi BluTV ile Türkiye pazarına adım atacak. Kaynaklar ABD’li medya şirketinin ismini ve muahede meblağını bilgiler kapalı olduğu için açıklamadı.

BluTV mevzuyla ilgili yorum yapmadı.

Justwatch datalarına nazaran 2020’nin 3. çeyreği itibariyle Türkiye streaming pazarında BluTV’nin pazar hissesi yüzde 43 düzeyinde. BluTV’yi yüzde 24 ile Netflix ve yüzde 16 ile Amazon Prime takip ediyor.

Son periyotlarda pandeminin de katkısı ile süratli bir yükseliş içerisinde olan streaming platformları büyümeye devam ediyor. Netflix birçok ülkede liderliği ele geçirirken Netflix’e ek olarak Apple TV+, Disney+, HBO Max, Amazon Prime ve Peacock da geçtiğimiz sene bu mecrada faal olmaya başlayan platformlar ortasında yer aldı.

Benzeri eğilim Türkiye’de görüldü ve Türkiye streaming pazarına yeni oyuncular giriş yaptı. Exxen yeni giren platformlar ortasında yer alırken Gain Medya da pazara yeni giren oyunculardan oldu.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/abdli-medya-devi-blutv-ile-turkiyeye-giriyor-2272817

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler