ABD’den Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Türkiye’de Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili yaşananları yakından izlediklerini açıkladı ABD Dışişleri …

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Türkiye’de Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili yaşananları yakından izlediklerini açıkladı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, “Boğaziçi Üniversitesi’ne yeni rektör atanmasına karşı gerçekleşen barışçıl protestoları yakından izliyoruz” açıklamasını yaptı.

Basın bilgilendirme toplantısında konuşan Price, “Öğrencilerin ve öbür protestocuların gözaltına anlınmasından tasa duyuyoruz ve şovlar etrafındaki anti-LGBTQI telaffuzunu güçlü bir biçimde kınıyoruz” dedi.

Price, “Bazılarının rahatsız edici bulabileceği tabir özgürlüğü canlı, işleyen bir demokrasinin korunması gereken kritik bir kesimi. Barışçıl, müreffeh ve kapsayıcı toplumlar bilgi ve niyetlerin özgür akımına bağlı. ABD insan haklarının korunmasını öncelik olarak görüyor ve temel demokratik özgürlükleri için gayret edenlerle omuz omuza veriyor.” sözlerini kullandı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/abd-den-bogazici-universitesi-aciklamasi-2274011

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler