ABD’de endeksler yükselişle açıldı

ABD’de endeksler, makroekonomik bilgilerin ve kimi şirketlerin dördüncü çeyrek bilançolarının açıklandığı bir günde yükselişle açıldı Açılışta …

ABD’de endeksler, makroekonomik bilgilerin ve kimi şirketlerin dördüncü çeyrek bilançolarının açıklandığı bir günde yükselişle açıldı

Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde kıymet kazandı ve yüzde 0,36 artışla 31.489,46 puandan süreç gördü.

S&P 500 endeksi yüzde 0,53 yükselişle 3.931,80 puandan ve Nasdaq endeksi yüzde 0,72 artarak 14.109,12 puandan süreç görmeye başladı.

ABD’de bugün açıklanan makroekonomik bilgiler ve birtakım şirketlerin dördüncü çeyrek bilançolarının akabinde endeksler müspet bir seyir izledi.

Ülkede Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), ocakta beklentilerle paralel bir seyir izleyerek aylık yüzde 0,3 arttı. Enflasyon, yıllık bazda ise yüzde 1,4 artış göstererek piyasa beklentilerinin biraz altında kaldı. Çekirdek enflasyon ocakta aylık bazda değişim göstermezken, yıllık yüzde 1,4 arttı.

ABD’li şirketlerin dördüncü çeyrek bilançoları açıklanmaya devam ediyor. Coca-Cola, General Motors, Under Armour, Lyft, Cisco, Mattel ve Yelp üzere şirketlerin beklenenden âlâ gelen finansal sonuçları piyasalardaki olumlu havayı destekledi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/abd-de-endeksler-yukselisle-acildi-2274388

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler